شناسه : 35964903


دومین مجمع سالانه سلامت در شهرستان مهریز برگزار شد.

به گزارش یزدرسا، محمد حسن لطفی معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد در دومین مجمع سالانه سلامت در شهرستان مهریز که با حضور مسولین شهرستان مهریز، استان یزد و نماینده مجلس شورای اسلامی مهریز برگزار شد گفت: هدف از برگزار این مجمع پیشگیری از بیماری های روحی روانی جسمی است چرا که پیشگیری بهتر از درمان است افردای هستند که حاضر هستند برای بیمه های درمانی مبالغ زیادی را پرداخت کنند اما مبالغی را برای بیمه ورزشی پرداخت نمی کنند.

وی افزود: در این مجمع حضور مسولین شهرستانی و استانی به ویژه نماینده مجلس شورای اسلامی مهریز چشم گیر بود و برای مجمع بعدی تصمیمات بهتری گرفته می شود و  اجتماعی شدن سلامت جامعه یک ضرورت نه یک انتخاب است.

لطفی ادامه داد: این مجمع تحت عنوان هفت محور از قبیل  فعال کردن نقش مردم در امر سلامت، حاکمیت دستگاه ها، تاثیر گذاری نهاد های غیر دولتی در سلامت عمومی مردم، اجرای طرح پیوست سلامت،ایجاد و تقویت محیط های سلامت، ارتقاء سواد سلامت فعالیت می کند.

وی با اشاره با آمار اعلام شده توسط رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز تصریح کرد:بعضی از آمار مانند بیماری قلبی عروقی ۱۳درصد از استان یزد پایین تر و بیماری سرطان هفت درصد کمتر از استان است و آمارهای تنفسی در شهرستان مهریز کمترین آمار را دارد.

لطفی ادامه داد:  سهم مردم در سلامت خودشان ۳۰درصد، مسولین دولتی ۴۵ درصد و نظام سلامت۲۵ درصد وقتی این گذارها کنار هم قرار گیرد صد درصد سلامت مردم تضمین می شود و راه حل این مشکل راه اندازی کانون سلامت مردم اموزش دیدن و بارش افکار برای حل مشکلاتشان است.

معاون اجتماعی دانشگاه پزشکی یزد گفت: در ادارات شهرستان مهریز پیام گزار نیاز داریم که در بعضی از شهرستان ها راه اندازی شده است و در آینده نزدیک در شهرستان مهریز نیز راه اندازی می شود.

لطفی گفت: شهرستان مهریز در مورد بیماری سالک و حیوان گزیدگی رشد غیر متعارفی داشته است که باید پیگیری های لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد:  مراکز درمانی باید تمرکز خود را روی تغذیه سلامت و تحرک بیشتر و توانمند سازی مسولین و مرد و دید بهداشتی را بالا ببریم و خدمات بهداشتی با کیفیت و حداقل  و زمان را دریافت کنند که شهرستان مهریز در این زمینه به خوبی عمل کرده است  

لطفی ادامه داد: خدمات همگانی همه قشرهای قومیتی و جنسی و   نڗادی را در بر بگیرد و با رعایت عدالت با پرداخت حداقل هزینه  و در نهایت رضایت مندی مراجعین را در بر دارد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :