شناسه : 29361603
دبیر ستاد قدس و انتفاضه استان یزد:


دبیر ستاد قدس و انتفاضه استان یزد از برگزاری مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش از 70 نقطه از استان خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از یزدآوا؛ قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در اولین نشست ستاد بزرگداشت روز جهانی قدس؛ این روز را میراث ماندگار و راهبرد عملیاتی امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین و جدی‌ترین موضوع جهان اسلام مسئله فلسطین بوده و امسال در آستانه بزرگداشت سی وهشتمین سالگرد روز جهانی قدس قرار داریم.

سعید زارع برگزاری مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در 97 نقطه از جهان را نشانه نفوذ عمق استراتژِیک امام ر احل دانست و بیان کرد: 69 سال از محاصره فلسطین توسط رژیم غاصب صهیونیستی می‌گذرد و سفر رئیس‌جمهور آمریکا به کشورهای عرب منطقه نیز باهدف عادی‌سازی رابطه این کشوها با اسرائیل است چراکه ترامپ بلافاصله پس از سفر به این کشورها به اسرائیل رفت و به آنان نوید عادی‌سازی رابطه کشورهای اسلامی عربی با این رژیم را داد.

وی با اشاره به برداشت‌های مختلف از سند جدید سیاسی حماس بر تبیین و روشنگری این سند تأکید کرد و گفت: این سند به‌منزله سازش و نرمش حماس نبوده و تنها یک تغییر تاکتیکی و استراتژی سیاسی برای برون‌رفت از چالش‌هاست.

دبیر ستاد قدس و انتفاضه استان یزد در ادامه با اشاره به حدیثی از پیامبر مبنی بر اینکه کسی که صبح را به شب برساند و به فکر امورات مسلمانان نباشد مسلمان نیست اظهار داشت: انتخاب آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس از دیدگاه امام راحل به دلیل تلاقی این ایام با شب‌های قدر و تأثیر نورانیت و دعا در این شب‌ها بوده که می‌تواند منجر به آزادی فلسطین شده و روز جهانی قدس روز تعیین‌کننده در سرنوشت فلسطین و قدس شریف است.

زارع بابیان این مطلب که در بیش از 70 نقطه از استان مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: این مراسم در مرکز استان از ساعت 11 صبح از میدان شهید بهشتی به‌طرف خیابان امام- چهارراه شهدا-خیابان قیام و مسجد ملأ اسماعیل برگزار می‌شود.

دبیر ستاد قدس و انتفاضه استان؛ برپایی ایستگاه‌های نقاشی برای کودکان، ایستگاه‌های هنری و سلامت، برگزاری نشست‌های تبیینی با موضوع قدس و فلسطین در 6600 حلقه صالحین، انجام نشست‌هایی درراستای برگزاری باشکوه مراسم با سازمان‌های مردم‌نهاد و برپایی جام ورزشی قدس و شهدای هفتم تیر را از برنامه‌های جانبی روز جهانی قدس بیان کرد.

زارع در پایان با توجه به گرمای هوا و روزه‌دار بودن راهپیمایان از مسئولان هئیات مذهبی و کانون‌های مساجد درخواست کرد برای تلطیف هوا و کاهش گرمای هوا؛ دستگاه‌های گلاب‌پاش خود را جهت استفاده در مراسم به همراه بیاورند.

وی در پایان قرار گرفتن موضوع فلسطین در صدر اخبار و مسائل جهان از آثار روز جهانی قدس دانست و از مردم همیشه درصحنه استان یزد برای حضور هر جه باشکوه‌تر در این مراسم دعوت کرد.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :