شناسه : 36019851


به مناسبت ایام فاطمیه مراسم پرفيض زيارت عاشورا با حضور اصناف و بازاریان شهرستان میبد در مسجد امام علی(ع) برگزار شد.

به گزارش میبدخبر، به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا(س) مراسم پرفيض زيارت عاشورا با حضور اصناف و بازاریان و جمعی از مسئولین شهرستان میبد در مسجد امام علی(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جمعی از بازاریان و کسبه شهرستان با حضور در پارک فلسطین همراه با گروه دوچرخه سواری مسیر پارک تا مسجد جهت فرهنگ سازی برای روز بدون خودرو رکاب زدند.

در ادامه مراسم حجت الله خلیلی رئیس اداره صمت شهرستان میبد در خصوص فعالیت های بسیج اصناف بیان داشت: جذب 620 عضور عادی و تبدیل عضویت 223 نفر از کسبه بعنوان عضو فعال بسیج اصناف، برگزاری کارگاه های آموزشی فقه بازار، طرح صالحین و اخلاق اسلامی با حضور سخنرانان استانی و شهرستانی، برپایی 3 دوره یادواره شهدای اصناف، تجلیل از خانوانده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران با حضور در منازل یا محل کسب، توزیع پرچم و بنر در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی به اصناف جهت نصب در سر درب مغازه ها و اعزام کاروان های راهیان نور و سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) از جمله اقدامات بسیج اصناف بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اصناف میبد در راستای وظایف قانونی خود 256 واحد بدون پروانه را شناسایی که 160 مورد را به اماکن جهت اعمال قانون معرفی کرده است. تعداد بازرسی های صورت گرفته توسط اصناف شهرستان 3 هزار 835 مورد بوده که از این تعداد 330 مورد اخطار پلمپ و 182 مورد پلمپ صورت پذیرفته است. 

خلیلی تعداد پرونده ای تعزیراتی را 216 مورد عنوان و ابراز داشت: در سال جاری تا پایان دیماه 311 مورد تخلف کشف شده که ارزش ریالی پرونده های متشکله 536 میلیون و 523 هار و 100 مورد بوده است.

رئیس اداره صمت شهرستان میبد در پایان با اشاره به صدور و تمدید 468 پروانه کسب در شهرستان اذعان داشت: در سال جاری تعداد کل گزارش های مردمی 185 و تعداد اخطار تداخل صنفی نیز 55 مورد بوده است.

در پایان این مراسم توسط مسئولین جمعی از بازاریان و فعالین ورزش های همگانی شهرستان تجلیل شدند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :