شناسه : 30854836
فرمانده حوزه مقاومت محمد رسول‌الله(ص) بافق گفت:


فرمانده حوزه مقاومت محمد رسول‌الله(ص) بافق گفت: به‌ واسطه برگزاری چنین مسابقاتی می‌توان به استعدادهای افراد خاص و مستعد پی برد و این‌گونه استعدادها را بیش‌ از پیش پرورش داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از بافق خبر، فرمانده حوزه مقاومت محمد رسول‌الله (ص) بافق با اشاره به مسابقات علمی که توسط پایگاه علمی پژوهشی این حوزه برگزارشده است، گفت: اولین مسابقه علمی که توسط این پایگاه برگزار شد سازه‌های ماکارونی سنگین‌وزن بود که در سال 1393 کلید خورد. آن زمان کسی در شهرستان بافق از این مسابقه سررشته‌ای نداشت به همین دلیل کلاس‌هایی برای آموزش در نظر گرفته و سپس مسابقه‎ای برگزار شد.

حمیدرضا فتوحی افزود: با این تجربه توانستیم در مسابقات رباتیک که 8 تیم در رشته ربات مسیریاب رقابت داشتند شرکت کنیم.

وی بیان داشت: مسابقه موشک‌های آبی برنامه دیگری بود که در شهرستان بافق اجرا شد. شرکت‌کنندگان در این مسابقه موشک‌های آبی و سکوهای پرتاب آن را طراحی کردند. همچنین یک دوره مسابقات پرواز پهپادها نیز برگزار شد.

فتوحی خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس مسابقه ترکیبی نجات تخم‌مرغ و پرتاب موشک برگزار خواهد شد. این مسابقات در استان برگزار نشده به همین دلیل بعد از ثبت‌نام، متقاضیان در کلاس‌های آموزشی تدارک دیده‌شده شرکت می‌کنند و در پایان مسابقات برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری چنین مسابقاتی را تقویت خلاقیت و ابتکار در مخاطبین عنوان کرد و افزود: متأسفانه بعضی بسیج را به مباحث فرهنگی و نظامی محدود می‌کنند، اما حقیقت این است که بسیج در حوزه‌های علمی نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

فتوحی تصریح کرد: بعد از برگزاری مسابقات موشک‌های آبی و پل‌های ماکارونی توسط بسیج تاکنون چندین مسابقه دیگر از این قبیل اجراشده و این‌که بسیج آغازگر این‌گونه تحولات بوده، نشانه خوبی است.

فرمانده حوزه مقاومت رسول‌الله (ص) بافق هدف برگزاری مسابقات علمی را شناسایی افراد مستعد عنوان کرد و گفت: به‌واسطه برگزاری چنین مسابقاتی می‌توان به استعدادهای افراد خاص و مستعد پی برد و این‌گونه استعدادها را بیش‌ از پیش پرورش داد. برای مثال یکی از نوجوانانی که در این مسابقات حضور فعال دارد اخیراً موفق به تعمیر دستگاه عیارسنج شرکت سنگ‌آهن بافق شده که تاکنون به کشور وارد می‌شد، این نوجوان مستعد هم‌اکنون مشغول طراحی و ساخت این دستگاه است. مسلماً کشف و پرورش چنین استعدادهایی خدمت بزرگی به جامعه است.

انتهای پیام/

آدرس کوتاه :