شناسه : 37825114

برگزاری نشست قرارگاه مواسات در بافق + تصویر


نشست قرارگاه مواسات(رزمایش کمک مومنانه) در دفتر امام جمعه بافق تشکیل شد.

به گزارش یزد رسا؛ با حضورحجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق، سرهنگ صادقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، تفکری رئیس شورای جهادی، رئیس شورای شهر و جمعی از مسئولین نشست قرارگاه مواسات(رزمایش کمک مومنانه) در محل دفتر امام جمعه شهرستان تشکیل شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق گفت: امسال از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال جهش تولید نام‎گذاری شده است و به این معنا است که تمام تولیدکنندگان کشور باید یک جهشی در تولید ایجاد کنند تا بتوانند مشکلات اقتصادی را مرتفع کنند.

وی درادامه افزود: روزنیمه شعبان مقام معظم رهبری در چند محور سخنرانی کردند که محور اول در خصوص جایگاه امام عصر(عج) و محور دوم در راستای رزمایش مواسات(کمک مومنانه) درباره افرادی که در طول این چندماه زیان های مالی دیدند و بنا به دستور ایشان جلساتی تشکیل شده است.

امام جمعه بافق تصریح کرد: جلسه ای با حضور نمایندگان ولی فقیه در مرکز استان برگزار ومقررشد کلیه ائمه جمعه حسابی را باز و از خیرین جهت کمک و واریز به این حساب دعوت کنند و با هماهنگی کمیته امداد و بهزیستی که اشرافیت بیشتری نسبت به محرومین جامعه داشته ودارند  به آنها کمک شود.

حجت الاسلام سلیمانی اظهار داشت: انفاق در کشور و شهرما بوده وهست ولی مواسات بالاتر از انفاق است یعنی برسی و مشکلی که مردم دارند به طور سریع حل وفصل کنند. ما به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری و دستوری که به نمایندگان ولی فقیه در استان داده شده یک حسابی باز و به اطلاع عموم رسانده خواهد شد. این رزمایش از نیمه شعبان شروع و تا عید سعیدفطر ادامه خواهد داشت.

در ادامه سرهنگ صادقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر وتشکر از نهادها و بسیجیانی که بی ادعا و گمنام در راستای مبارزه با ویروس کرونا در تمام زمینه ها تلاش کردند گفت: کاری که امروز در راستای قرارگاه مواسات(رزمایش مومنانه)طبق بیانات مقام معظم رهبری به ما محول شده است و امیدواریم همه دستگاهها و نهادها و مردم همچون گذشته در این رزمایش کمک کنند.

وی افزود: این قرارگاه تشکیل و ریاست آن با ائمه جمعه در سراسر کشور و جانشین این قرارگاه نیز فرماندار و دبیر آن با سپاه پاسداران است.

سرهنگ صادقی بیان داشت: هدف از این رزمایش بعد از مبارزه با این ویروس که با اقدامات و فداکاری  که توسط  کادر پزشکی انجام باعث مهار این بیماری شد در مرحله دوم نیز یک سری از مردم در این بیماری دچار ضرروزیان شدند که باید به آنها کمک شود.

سیدعلی طباطبایی مدیرموسسه فرهنگی مذهبی بیت الرضا(ع) نیز در این نشست به بیان اقدامات این موسسه در راستای مبارزه بیماری کرونا از جمله توزیع غذای نذری بین کادر بیمارستان و بیماران، نیروهای نظامی وانتظامی و مرکز معلولین و توزیع ماسک ومواد ضدعفونی در بین مردم پرداخت.

سیدرضا هاشمی پور مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز گفت: در پایان سال گذشته حواله ای از طرف شرکت  سنگ آهن و بسته های بهداشتی در راستای مبارزه با کرونا بین مددجویان توزیع شد.

وی در ادامه به اقداماتی که باید انجام شود اشاره و افزود: در شهرستان هماهنگی خوبی بین کمیته امداد، مجموعه خیرین و سایر موسسات است. افرادی که در حال حاضر تحت پوشش کمیته امداد هستند 543 خانوار که 315 نفر مستمری بگیر کمیته هستند. طبق تبصره 14 که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید سهمیه ای که به شهرستان بافق تعلق گرفته 186 خانوار است. در زمینه ویروس کرونا 42 خانوار شناسایی شدند که بیکار یا فاقد درآمد هستند.

حسن امیرزاده رئیس مجمع خیرین بافق نیز در این نشست اظهار داشت: مجمع خیرین در این دوسالی که تشکیل شده در کنار کمیته امداد، بهزیستی و جامعه معلولین، خانواده زندانیان و بعضی ازافرادی که در این 15 موسسه ای که در شهرستان وجود دارد را پوشش می دهیم.

وی گفت: در این دوسال گذشته به 411 دانش آموز مبلغ بیش از 121 میلیون تومان با هماهنگی که با آموزش وپروش داشتیم در ابتدای سال بین آنها بن که شامل لوازم التحریر و کفش و لباس بوده توزیع شد، 114 میلیون تومان هزینه درمان، تهیه جهیزیه برای 38 نفربه مبلغ یک میلیارد تومان، پرداخت 848 میلیون تومان وام قرض الحسنه بین مددجویان از جمله کارهایی است که در این دوسال انجام شده است.

انتهای پیام/ع
آدرس کوتاه :