شناسه : 37354001
مهدی چمران:


مهدی چمران در جمع دانشجویان یزد گفت: دانشجو باید عنصر بصیرت را در کنار همه مطالبه گری ها و خواسته های خود داشته باشد، تا به نتیجه برسد و به درد مردم و جامعه بخورد.

به گزارش یزدرسا، مهدی چمران شب گذشته در مراسم روز دانشجو و در جمع دانشجویان دانشگاه یزد با اشاره به حضور نیکسون در ایران و مخالفت جدی دانشجویان با این حضور بیان داشت: در این واقعه پس از چندین روز سرکوب دانشجویان، اعتراضات به ۱۶ آذر رسید که گارد شاه به دانشگاه آمد تا زهر چشم بگیرد و دانشجویان را به رگبار بستند.

وی افزود: شعارهایی که دانشجویان در جنبش آن روز می دادند ضد اسکتبار و استبداد بود که این شعار ها به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران ثبت شد. 

رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: آمریکا همیشه به دنبال منافع خود از ایران بود و این دشمنی از ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ شروع شد و آمریکاهمه راهبردها و نقشه های خود را براین اساس تنظیم کرد.

چمران با بیان اینکه آمریکا به دنبال منافع خود بوده و هست  و در این راه از هیچ کاری فروگذار نخواهد بود، گفت: آمریکا امروز همان خشونت و ظاهر زیبا را دارد و هیچ تفاوتی نمی کند که بجنگیم، مذاکره کنیم یا با آن ها دوچرخه سواری کنیم. همه سیاست های آمریکا در تمام نقاط دنیا فقط منفعت طلبی و رسیدن به مطامع خود است.

وی با اشاره به این موضوع که جریان ها و دولت هایی به دنبال آن بودند تا روز 16 آذر و شهادت دانشجویان مظلوم ایرانی را به دست فراموشی بسپارند، ابراز داشت: نباید واقعیت‌های تاریخی در جنبش دانشجویی در ایران به علت‌های مختلف توسط افراد یا جریان هایی تضعیف شود که بر خلاف اهداف و آرمان‌های والای نظام جمهوری اسلامی و وصایای شهیدان گرانقدر است. 

رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این موضوع که دانشجو باید مظهر مطالبه گری باشد و با جایگاهی که دارد آزادانه حرف دل مردم را بزند، اذعان داشت: برخی به دنبال این هستند که دانشجو کاری به جامعه و مردم نداشته باشد. دانشجو نیروی جوان کشور است و کلید راهبردی عبور از مشکلات کشور است امروز اگر ما به جوانان متعهد تکیه کنیم قطعا از مشکلات عبور خواهیم کرد همانگونه که در ابتدای انقلاب و بویژه دفاع مقدس با بهره گیری از این ظرفیت از مشکلات گذر کردیم.

چمران با بیان اینکه بصیرت و روحیه مطالبه گری؛ اصلی ترین رسالت دانشجو است، تصریح داشت: دانشجو باید عنصر بصیرت را در کنار همه مطالبه گری ها و خواسته های خود داشته باشد، تا به نتیجه برسد و به درد مردم و جامعه بخورد.

وی در پایان با اشاره به این موضوع که سل جوان محور بیانیه گام دوم انقلاب است، گفت: گام دوم انقلاب تببین اصل بها دادن به جوانان در پیشرفت جامعه است موضوعی که رهبر انقلاب بارها بارها بر آن تاکید کردند. ایران با تکیه بر نیروی جوانان باید به قطب علمی دنیا تبدیل شود و این موضوعی است که رهبر انقلاب بر آن در بیانیه گام دوم تصریح دارند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :