شناسه : 34163780
امام جمعه بهاباد:


مراسم جشن بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم ولایت مدار بهاباد در مسجد جامع بهاباد با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش یزدرسا، به نقل از بهاباد نیوز ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد در مراسم جشن بعثت حضرت محمد صلی الله علیه وآله که در مسجد جامع این شهر برگزارشد با تبریک این روز به شیعیان جهان و مسلمانان و امت اسلامی گفت :  بعثت چراغ راهی برای رسیدن انسان طالب معرفت به کمال است و بی تعلقی پیامبر اسلام (ص) به امور مادی و دنیوی الگوی خوبی برای مسئولان و خادمان جامعه است.

حجت الاسلام بشکانی  اظهار داشت : پیامبر اسلام (ص) حلیم‌تر، داناتر، بردبارتر، بصیرتر، مهربان‌تر و عادل‌تر از هرکسی نزد خدا و بندگان خدا بود و این ظرفیت الهی و انسانی الگوی بی‌بدیلی برای رستگاری اهل معرفت است.

امام جمعه بهاباد بابیان اینکه تعلیم و تربیت دینی و نشر مکارم الهی و انسانی مهمترین رسالت بعثت پیامبر مکرم اسلام (ص) بود تصریح کرد: تلاش برای احیای ارزش‌های دینی و اسلامی و درنهایت برقراری عدالت ازجمله برکات بعثت و نبوت رسول گرامی اسلام است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی بعثت پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) و همه انبیا هدایت و تزکیه نفوس عامه است افزود : نخستین و اساسی‌ترین هدف بعثت پیامبران، دعوت به توحید و یکتاپرستی و نفی هرگونه شرک و طاغوت است.

ابراهیمی بشکانی تصریح کرد : بار امانت رسالت برای پیامبر(ص) آن قدر مهم بود که حاضر نشد آن را با ثروت‌های مادی و به فرموده خودش ماه و خورشید هم عوض کند. از این رو، پیامبر(ص) در راه اجرای رسالتش، سختی‌های بسیاری تحمل کرد .

امام جمعه بهاباد با اشاره به اینکه وظیفه ما مسلمانان و امت پیامبر(ص) در قبال زحمات آن بزرگوار و پیام بعثت چیست؟افزود: ما مسلمان‌ها وظیفه داریم در هرجا و هر زمان که هستیم، محیط خودمان را از آلودگی، سستی، تبعیض و پلیدی پاک کنیم و دنیا را به محیطی امن و پاک تبدیل کنیم تا در پرتو آموزه‌های آسمانی رسول خدا(ص) در دنیا و آخرت، دل شاد و پیروز باشیم.

انتهای پیام /
آدرس کوتاه :