شناسه : 31939388
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بهاباد:


رئیس کتابخانه های عمومی بهاباد از رتبه اول کتابخانه های عمومی این شهرستان در زمینه سرانه و زیربنا در استان خبرداد و گفت: بهاباد با بیش از 51300 نسخه کتاب و دارای 2790 عضو است.

به گزارش یزدرسا، مهدیه السادات رضوی رئیس کتابخانه‌های عمومی بهاباد درگفتگو با خبرنگار بهاباد نیوز، اظهار کرد: به هفته کتاب و کتابخوانی علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می‌توانند با مراجعه به کتابخانه های عمومی سطح شهرستان از عضویت رایگان بهره مند شوند.

وی در رابطه با تجهیز کتابخانه های عمومی در شهرستان بهاباد افزود: در چند سال اخیر با حمایت و نظر مساعد  فرماندار و شهردار شهرستان نسبت به کتابخانه های عمومی و همچنین حمایت همه جانبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زیر ساخت های لازم در کتابخانه های عمومی شهرستان از جمله بخش کودک با طراحی و فضای مناسب جهت استفاده کودکان، کافی نت تامین تجهیزات کتابخانه های مورد نیاز، فضا سازی و شاداب سازی محیط کتابخانه ها  فراهم شد و استقبال گرم مردم  از کتابخانه ها باعث رونق هرچه  بیشتر این فضای فرهنگی شده است.

رضوی اذعان کرد: با توجه به بهبود کتابخانه های عمومی از نظر فضای کتابخانه ای و تجهیزات ولی بازهم کمبودهایی از نظر مالی در تامین هزینه های جاری کتابخانه ها روبرو هستیم.

وی به بودجه نیم درصد شهرداری ها به عنوان تنها منبع در آمد کتابخانه ها اشاره کرد و افزود: این مبلغ در شهرستان بهاباد مبلغ  بسیار ناچیزی می باشد. خیران جهت تامین هزینه های مالی کتابخانه ها و سهیم شدن در نذر فرهنگی و کمک به پیشرفت فرهنگ کتابخوانی و به تبع آن پیشرفت فرهنگ شهرستان بسیار موثر است و برای جهت تامین هزینه های مالی کتابخانه ها خیران باید پیش قدم شوند.

رضوی همچنین ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را مقوله بسیارمهمی دانست و افزود: خانواده ها می توانند در زمان کودکی الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند و کتاب و کتاب خوانی را  از همان زمان کودکی در فرزندان  نهادینه کنند.

رضوی رئیس کتابخانه‌های عمومی بهاباد در ادامه بر نقش پر رنگ آموزش و پرورش  و روحانیون شهرستان در ترویج فرهنگ کتاب و کتا بخوانی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان بهاباد دارای چهار باب کتابخانه عمومی است، گفت: در بهاباد بیش از  51300 نسخه کتاب و 2790 عضو می باشد که سه کتابخانه در شهرستان بهاباد و یک کتابخانه در بخش آسفیچ مستقر است. قابل ذکر است بهاباد در سرانه عضویت و زیربنا رتبه اول استان را دارد.    

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :