شناسه : 35236159
مسئول اداره فراهم آوری اعضاء استان یزد:


مسئول اداره فراهم آوری اعضاء استان یزد گفت: بیشترین عضوی که در استان یزد اهدا می‌شود؛ کبد و کلیه هست و تنها پیوند کلیه در این استان انجام می‌پذیرد که ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک شاهد عمل پیوند کبد در یزد خواهیم بود.

مسئول اداره فراهم آوری اعضاء استان یزد در مصاحبه با یزدرسا، گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون 14 مورد اهدای عضو در استان یزد انجام شده است که این تعداد می‌توانست بیشتر از این باشد، دلیل آن عدم رضایت برخی خانواده‌ها به اهدای عضو فرد مرگ مغزی خود بوده است. افرادی که راضی به اهدای عضو بیماران مرگ مغزی خود نشدند، تعدادشان به دو برابر تعداد پیوند اعضای انجام شده می‌رسد که بسیار قابل‌توجه است.

به‌زودی شاهد پیوند کبد در یزد خواهیم بود
وی بیان داشت: بیشترین عضوی که در استان یزد اهدا می‌شود؛ کبد و کلیه هست و تنها پیوند کلیه در این استان انجام می‌پذیرد که ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک شاهد عمل پیوند کبد در یزد خواهیم بود. آمار دقیقی از اینکه اعضای افراد مرگ مغزی جان چند نفر را نجات داده‌اند در دسترس نیست اما باید به این نکته توجه داشت که گاهی یک فرد بیمار، به پیوند چند عضو برای ادامه حیات نیازمند است و موضوع دیگر اینکه همه پیوندها موقعیت آمیز نخواهد بود و گاهی متأسفانه عمل پیوند به‌طور مطلوب بازدهی نخواهد داشت.

بهره‌برداری از دستگاه صدور آنی کارت اهدای عضو در آینده‌ای نزدیک
حسین قاسمی اظهار کرد: برخی افراد برای دریافت کارت اهدای عضو از طریق سایت ثبت‌نام می‌کنند، برخی در حاشیه مراسم‌هایی که در سطح شهر انجام می‌شود به‌صورت حضوری نام خود را ثبت می‌کنند. خبر خوب ما برای همشهریان اینکه؛ دستگاه صدور آنی کارت اهدای عضو، خریداری‌شده که در ماه جاری یا ماه آینده مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: داوطلبان کارت اهدای عضو می‌توانند با ارسال کد ملی خود به سامانه پیامکی 3432 و دریافت لینک یا مراجعه به سایت www.ehda.center در مدت‌زمان بسیار کوتاهی ثبت‌نام را خود را انجام دهند.

قاسمی در پایان ادعان داشت: در خصوص ترغیب و فرهنگ‌سازی برای مردم در جهت امر نیکوی اهدای عضو عنوان کرد: اداره فراهم آوری اهدای عضو از هیچ‌گونه تلاشی در این زمینه دریغ نخواهد کرد اما رسانه‌ها و سازمان‌ها باید ما را در این زمینه یاری کنند.


انتهای پیام / ا.م
 
آدرس کوتاه :