شناسه : 37212162
امام جمعه بخش مرکزی یزد خواستار شد


امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان گفت: مسئولان عزیز توجه داشته باشند که بودجه مصوبات این سفر باید بودجه ای جدا از بودجه جاری استان باشد.

 به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های این هفته بخش مرکزی یزد با اشاره به این مطلب که هدف ما تعامل و همراهی با دستگاه های فرهنگی و به ویژه ارشاد استان است گفت: قرار ما مچ گیری نیست اما چرا برخی از اقدامات ضد فرهنگی نظیر برگزاری جشنواره ها و تحت عنوان جشنواره انار در استان صورت می گیرد که کارهای به دور از شان استان دارالعباده و فرهنگی دینی مردم در آن اتفاق می افتد که با تدین و دین باوری آنان سازگاری ندارد.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به انجام برخی حرکات ناشایست نظیر رقص و پایکوبی و اجرای موسیقی های مبتذل در این جشنواره اظهار داشت: اگر چنین حرکت هایی تکرار شود مسئولان دیگر توقع همراهی علما و ائمه جمعه استان را نداشته باشند.

مدرسی در ادامه به سفر روز یکشنبه رئیس جمهور به یزد اشاره کرد و ابراز داشت: امیدواریم این سفر مایه برکات فراوان برای استان باشند و بیش از هزینه هایش برای استان آورده داشته باشد هر چند به طور جد از مسئولان استان در خواست داریم به گونه ای عمل کنند که این سفر کمترین هزینه را برای استان داشته باشد مخصوصا در شرایط اقتصادی فعلی.

امام جمعه بخش مرکزی یزد تصریح کرد: باید مصوبات این سفر در مسیر توسعه عدالت اقتصادی اجتماعی استان باشد هر چند ما هنوز نمی دانیم در سال 94 چه مصوباتی اجرایی شده و اجرای آن ها در شهر ستان های محروم وغیر محروم چگونه بوده است اما از مسئولان استان خواهشمندیم نسبت به مطالبات مردم توجه کامل داشته و این مطالبات را بدون رودرباسیتی با رئیس جمهور در میان بگذارند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان؛ توجه به معیشت مردم به ویژه اقشار اسیب پذیر مانند کارگران و کارمندان، کنترل تورم و بیکاری در استان با توجه به رتبه دوم استان در کشور در این زمینه، اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان، جلوگیری از تعطیلی کارحانجات صنعتی و تولیدی، توجه به موضوع انتقال آب به عنوان ضروری ترین مسئله استان را از مهمترین مطالبات استان برشمرد.

مدرسی افزود: البته رئیس جمهور محترم در سال 94 وعده انتقال آب به استان را دادند که باید مسئولان در این زمینه به مردم گزارش دهند که به چه میزان این وعده محقق شده است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به کاهش نرخ ازدواج، افزایش نرخ طلاق و جرائم در استان در سال گذشته خاطر نشان کرد: مشکلات فرهنگی جامعه ما را برگزاری جشنواره ها حل نخواهد کرد و مسئولان باید فکری عاجل در این زمینه بردارند.

مدرسی خطاب به مسئولان استان گفت: مسئولان عزیز توجه داشته باشند که بودجه مصوبات این سفر باید بودجه ای جدا از بودجه جاری استان باشد ضمن اینکه امیدواریم در این سفر گزارشی از جریان نجومی بگیران و کسانی که حقوق های متعارف دریافت کرده و می کنند به مردم داده شود.

تسلیت به خانواده های داغدیده در زمین لرزه شب گذشته آذربایجان شرقی، انتقاد از آموزش و پرورش در خصوص عدم همکاری شایسته برای حضور دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان وشکل گیری اقتدار امروز کشور در منطقه در سایه مقاومت و اطاعت از رهبری از دیگر موارد مطرح شده توسط خطیب جمعه بخش مرکزی یزد بود.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :