شناسه : 37948965
استاندار یزد:

بیانات رهبر انقلاب مبتنی بر تحلیل واقع‌بینانه از رویدادهای تاریخی فلسطین بود


طالبی استاندار یزد گفت: بیانات رهبر انقلاب مبتنی بر تحلیل واقع‌بینانه از رویدادهای تاریخی فلسطین بود.

محمدعلی طالبی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در روز قدس، گفت: نکاتی که امروز مقام معظم در روز قدس به آن اشاره کردند، مبتنی بر یک تحلیل واقع‌بینانه از رویدادهای تاریخی مسئله فلسطین از گذشته تا به امروز و تبیین شرایط و موقعیت‌هایی که در طول این سال‌ها در موضوع فلسطین به وجود آمده بود.

استاندار یزد اضافه کرد: ایشان ضمن تبیین این مسئله، آسیب‌شناسی کاملی از نحوه عملکرد کشورهای عربی و بعضاً مدعی با صهیونیست در طول یک قرن گذشته ارائه کردند که بسیار درس‌آموز برای همه ملت‌ها و دولت‌های عربی و اسلامی منطقه است.

وی بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان مسیر تحقق آرمان‌های فلسطین را به‌خوبی روشن کردند، خاطرنشان کرد: ایشان در صحبت‌هایشان هدف مبارزه را تبیین و هم به‌نوعی پرهیز دادند از اعتماد به دولت‌های غربی و مجامع غربی وابسته به آن دولت‌ها با توجه به نوع رویکرد و تجربه‌ای که هم در مسئله فلسطین و هم در موضوعات دیگر وجود داشته است.

 

مذاکره به جای مبارزه سبب گستاخی بیشتر رژیم صهیونیستی و آمریکا می شود

طالبی با اشاره به اینکه هر زمان فلسطینی‌ها مذاکره را بر مبارزه ترجیح دادند، موجب گستاخی بیشتر رژیم صهیونیستی، آمریکا و کشورهای غربی شد و آن‌ها خواستار امتیازات بیشتر شدند افزود: مقام معظم رهبری امروز در بیاناتشان یک هشداری را دادند نسبت به ترفندهایی که دونیمه استکبار برای سرگرم کردن جبهه مقاومت به کار می‌برند دادند که این مسئله را در نوع فعالیت‌های آمریکا و کشورهای غربی می‌بینیم.

استاندار یزد اضافه کرد: عادی‌سازی حضور رژیم صهیونیستی یکی از راهبردهای آمریکا در منطقه است و به اشکال مختلف در این خصوص برنامه‌ریزی کرده است.

وی بابیان اینکه یکی از نکات جالبی که بارها در مواضع رهبر معظم انقلاب در خصوص فلسطین تکرار شده، تأکید بر راهکار دموکراتیک برای حل مسئله فلسطین است افزود: این مسئله هم همه‌پرسی تعیین آینده سرنوشت فلسطین با حضور ساکنین اصلی سرزمین فلسطین است و از مهم‌تر اینکه رهبر جهان اسلام مبتنی بر یک‌راه حل دموکراتیک، قانونمند و مورد تائید همه ملت‌های دنیا پیشنهادی را برای حل یک مسئله بازمانده اراده می‌دهند جای افتخار دارد.

طالبی اظهار داشت: همه می‌دانند رژیمی که جعلی به وجود آمده و حامیانی که از مسائل دموکراتیک فقط شعار دادن آن را آموخته‌اند، هیچ‌گاه تن به این موضوع نمی‌دهند و به همین دلیل است که مردم مظلوم فلسطین برای بازپس‌گیری حقوق خود همچنان باید درصحنه مبارزه حاضر باشند.

استاندار یزد در پایان گفت: امیدواریم که ما بتوانیم در منطقه یک اتحاد و همبستگی مثال‌زدنی را به وجود آوریم تا باقدرت بیشتری بتوانیم در برابر رژیم غاصب صهیونیستی ایستادگی و حق مردم مظلوم فلسطین را پس بگیریم و به‌جای دلخوش کردن به طرح‌هایی که کشورهای غربی و آمریکا برای گول زدن ملت فلسطین مطرح می‌شود و به‌جای مذاکراتی که نتیجه آن از پیش مشخص است جبهه مقاومت را قوی‌تر و عرصه را بر رژیم صهیونیستی تنگ‌تر کنیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :