شناسه : 38799872

بیش از نیمی از زندانیان یزد محکومان موادمخدر هستند


سرپرست زندان‌های استان یزد گفت: در حال حاضر 54 درصد زندانیان استان یزد را محکومان جرائم موادمخدر تشکیل می‌دهند.

به گزارش یزدرسا؛ حسین سبزواری در جریان دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه با اشاره به این‌که اشتغالزایی برای زندانیان و زندان بانی به شیوه جدید از رویکردهای مهم سازمان زندان‌ها در سراسر کشور است و این رویکرد در استان یزد نیز دنبال می شود، اظهار کرد: یزد در بسیاری از شاخص‌های زندان‌بانی در کشور دارای رتبه است و در تلاش برای درخشش یزد در زمینه زندان بانی اسلامی و رعایت استانداردهای زندان بانی هستیم.

وی با اشاره به این‌که یکی از برنامه‌های اصلی که هم اکنون در زندان‌های یزد دنبال می‌شود، برنامه‌های فرهنگی با محوریت تمسک به قرآن و عترت است، افزود: امیدواریم بتوانیم با تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) راه بازگشت زندانیان به جامعه و فراهم کردن زندگی بدون آسیب را برای آنها فراهم کنیم.

سبزواری با اشاره به آمار زندانیان استان یزد افزود: ۱۲.۸ درصد زندانیان استان اتباع خارجی هستند و چهار درصد آنها نیز هنوز محکوم نشده‌اند و به صورت موقت تا صدور حکم در زندان به سر می‌برند.

سرپرست زندان‌های استان یزد همچنین یادآور شد: ۵۴ درصد زندانیان استان یزد محکومان جرائم حوزه موادمخدر هستند و برخی از آنها حبس های بلندمدت دارند.

وی ادامه داد: زندانیان چهار جرم اصلی در استان یزد شامل ۵۷ درصد جرائم مواد مخدر، ۲۰ درصد سرقت، ۶ درصد جرائم علیه اشخاص و ۵.۴ درصد محکومیت‌های مالی است.

سبزواری عنوان کرد: اشتغال به کار زندانیان نیز یکی از مهمترین برنامه‌هاست و در این راستا با برگزاری دوره‌های آموزشی در تلاشیم تا زندانیان علاوه بر کسب درآمد، برای دوران خروج از زندان نیز کسب مهارت کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.