شناسه : 36696744
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد:

بیش از 4 میلیارد تومان برای سلامت ممدجویان کمیته امدادی یزد هزینه شد


معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد گفت: کمیته امداد یزد چهار میلیاردو ۲۰۶ میلیون تومان برای ارائه خدمات درمانی و کمک به تأمین سلامت نیازمندان و مددجویان تحت حمایت در سال ۹۷ هزینه کرد.

به گزارش یزدرسا، محمدحسین جمال پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت ازجمله خدمات ضروری و حیاتی محسوب می‌شود، گفت: این نهاد در سال گذشته نسبت به اسکان ۸۲۴ مددجوی بیمار معرفی‌شده از استان‌های هرمزگان، کرمان، اصفهان، سیستان و بلوچستان و بشاگرد در مراکز نقاهتگاهی استان یزد اقدام کرد.

وی افزود: استان یزد به‌عنوان یکی از قطب‌های مهم پزشکی در کشور همواره پذیرای بسیاری از بیماران استان‌های هم‌جوار است که بخشی از این بیماران را مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تشکیل می‌دهند که برای درمان به این استان مراجعه می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد درباره خدمات درمانی ارائه‌شده به جامعه هدف تحت حمایت بیان کرد: این نهاد چهار میلیاردو ۲۰۶ میلیون تومان برای ارائه خدمات درمانی و کمک به تأمین سلامت نیازمندان و مددجویان تحت حمایت در سال ۹۷ هزینه کرد.

وی بابیان اینکه ۱۳۰ مرکز درمانی با این نهاد همکاری دارند، گفت: کمیته امداد سعی کرده است بیشتر هزینه‌های درمانی مددجویان تحت حمایت ازجمله دارو، خدمات بستری، دندانپزشکی، فرانشیز، هزینه سفر و اقامت، تفاوت تعرفه، لوازم پزشکی و کمک به ارتقا شاخص‌های بهداشتی را پرداخت کند.

جمال پور پرداخت حق بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی تحت حمایت را از دیگر اقدامات ارزشمند کمیته امداد بیان کرد و افزود: برنامه‌ریزی برای بهره‌مندی زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های خودکفایی تحت حمایت از مزایای بیمه‌های اجتماعی و استفاده از مستمری در زمان بازنشستگی ازجمله رویکردهای مهم این نهاد است و برای این منظور طی سال گذشته یک میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان برای حق بیمه ۱۰۴۳ مددجوی مشمول بیمه‌های اجتماعی پرداخت شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :