شناسه : 37880222
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد:


مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: در مجموع 98 درصد جمعیت خانوار شهری و روستایی زیر پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

علی‌اکبر میدانشاهی مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: از 695 روستای واجد شرایط، تا کنون به 532 روستای استان یزد گازرسانی شده است و بیش از 90 درصد جمعیت روستایی استان گاز دارند.

وی افزود: روال این است که به روستاهای بالای 20 خانوار گازرسانی صورت بگیرد و البته برخی روستاها نیز کمتر از 20 خانوار جمعیت دارند اما چون در مسیر گازرسانی قرار داشتند به آن‌ها نیز گازرسانی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد اظهار داشت: به همه شهرهای استان یزد گازرسانی صورت گرفته و 100 درصد جمعیت شهری از گاز طبیعی بهره‌مند هستند و در مجموع 98 درصد جمعیت خانوار شهری و روستایی زیر پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

میدانشاهی عنوان کرد: 7587 واحد صنعتی در استان یزد گازدار شده است؛ همچنین 27 نیروگاه و 47 جایگاه CNG مستقر در استان دارای گاز هستند و10 هزار کیلومتر شبکه نیز در استان کار شده است.

وی پیرامون چرایی عدم گازرسانی به روستای خرانق نیز بیان کرد: با توجه به اینکه روستای خرانق از خط انتقال ما دور بود و گازرسانی به آنجا هزینه زیادی داشت، ابتدا تصمیم بر این بود که CNG کار شود اما با پیگیری مسئولین صنایعی ایجاد شد که موجب شد هزینه‌های انتقال گاز کمتر شود، لذا کارها در حال انجام است و بزودی گازرسانی به خرانق نیز صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :