شناسه : 38920296
یک پزشک متخصص در گفتگو با یزدرسا:

بی‌اعتمادی به واکسن آمریکایی و انگلیسی کاملا بجا و منطقی است


بشیر خالقی گفت: کاملا طبیعی است که ما باید نگران باشیم و ابدا نباید اجازه ورود واکسن از کشورهایی که دشمن مسلم مردم ایران هستند را بدهیم.

بشیر خالقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس سابقه‌ی خوبی بین ملت‌ها به ویژه ملت ایران ندارند و این طبیعی است که ما به آن‌ها اعتماد نداشته باشیم.

وی افزود: منطق آمریکایی‌ها زورگویی است و آنچه برای آن‌ها موضوعیت دارد منافع خودشان است لذا برای آن‌ها انسانیت و جان مردم دنیا هیچ ارزشی ندارد.

خالقی خاطرنشان کرد: آمریکا و انگلیس از ده‌ها سال قبل تا کنون جز خیانت هیچ آورده‌ای برای مردم ایران نداشته‌اند لذا ما به آن‌ها اعتماد نداریم؛ این کشورها در گذشته امتحان‌شان را پس داده‌اند و روا نیست که ما بار دیگر مسیر گذشته را در اعتماد به آن‌ها تکرار کنیم.

وی عنوان کرد: ما متأسفانه قبل از این نیز تجربه انتقال خون‌های آلوده از برخی کشورهای اروپایی به کشورمان را داریم و شاهد انتقال برخی از بیماری‌ها بخاطر ورود این خون‌ها به کشور بودیم؛ امروز نیر اصلا بعید نیست که بار دیگر همان اتفاقات تکرار شود و لذا کاملا طبیعی است که ما باید نسبت به این مسئله نگران باشیم و ابدا نباید اجازه ورود واکسن از کشورهایی که دشمن مسلم مردم ایران هستند را بدهیم.

این پزشک متخصص با بیان اینکه آمریکایی‌ها در حوزه‌های سیاسی هم نشان داده‌اند که اصلا نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد، اظهار داشت: در حوزه پزشکی هم نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد داشت چرا که مشخص نیست آن‌ها چه برنامه‌ای برای مردم ما داشته باشند.

خالقی با بیان اینکه آمریکا واکسن خود را برای آزمایش روی ملت‌ها به کشورهای دیگر صادر می‌کند تأکید کرد: آمریکایی‌هایی اگر دلسوز ما بودند، تحریم‌های ظالمانه را بر مردم ما تحمیل نمی‌کردند؛ مگر امکان دارد کشوری که ما را تحریم دارویی کرده است به ما واکسن کرونا مطمئن بدهد؟!

وی تصریح کرد: ما امروز پیشرفت‌های زیادی در حوزه پزشکی در کشور کرده‌ایم و دانشگاه‌های ما در این حوزه پا به پای دانشگاه‌های معتبر دنیا دارند پیش می‌روند لذا همچنان باید تلاش کنیم روی پای خودمان بایستیم و به لطف خدا این توان را هم داریم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم اضافه کرد: ما 100 سال سابقه تولید واکسن در کشورمان را داریم و در زمینه کرونا هم شاهد آغاز آزمایش انسانی آن از دو هفته قبل بودیم و امید می‌رود به زودی نتیجه بدهد و شاهد تولید انبوه آن باشیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.