شناسه : 37784540
رئیس اتحادیه صنف میدان‌دار و طواف یزد تشریح کرد


حسین مشرف با اشاره به تأثیر شیوع کرونا بر بازار میوه و تره بار گفت: این مسئله موجب افزایش قیمت برخی میوه‌ها و کاهش قیمت برخی دیگر شده است.

حسین مشرف رئیس اتحادیه صنف میدان‌دار و طواف یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا درباره تأثیر شیوع ویروس کرونا بر بازار میوه و تره‌بار گفت: برخی میوه‌ها به دلیل تقاضای بیشتری که داشته افزایش قیمت داشته مانند لیموشیرین، لیموترش، یا مثلا پرتقال نیز تا حدی افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: اما میوه‌های دیگر افزایش قیمت نداشته و حتی برخی میوه‌ها مانند سیب زمینی، پیاز و خیار سبز کاهش قیمت هم داشته است که دلیل آن فراوانی این میوه‌ها است.

رئیس اتحادیه صنف میدان‌دار و طواف یزد اظهار داشت: با توجه به رکود ناشی از کرونا و تعطیلی رستوران‌ها، عرضه میوه‌هایی چون  سیب زمینی، پیاز و خیار سبز زیاده شده این در حالی است که تقاضا برای آن کم است و کاهش قیمت را به دنبال داشته است.

مشرف با اشاره به محدودیت ترددها و تأثیر آن بر صنف طواف، عنوان کرد: محدودیت ترددها وضعیت را برای رانندگان هم در سطح شهر و هم در مسیر شهرستان‌ها مشکل‌ کرده است و حتی مشتریان هم که بخواهند به میدان میوه و تره‌بار مراجعه کنند با توجه به این محدودیت تردد، تا حدی برایشان مشکل است که این مسئله نیز در افزایش قیمت میوه‌ها تأثیرگذار بوده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :