شناسه : 29192307
مدیر کل کمیته امداد استان یزد مطرح کرد


سوء تغذیه یکی از بیماری‎های شایع در میان کودکان است که در صورت بی توجهی به این امر معضلات و مشکلات غیر قابل جبرانی در آینده برای آنان ایجاد می شود، به همین منظور طی سال گذشته بیش از ۱۳ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریال برای تهیه بسته‎ غذایی کودکان کمتر از شش سال مبتلا به سوء تغذیه هزینه شده است.

به گزارش یزدرسا؛ مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه رسیدگی به امور درمانی و بیمه ای جامعه تحت حمایت از جمله اقدامات مهم حمایتی این نهاد است، گفت: ارائه خدمات درمانی به مددجویان در سرفصل‎های مختلفی از جمله پرداخت هزینه های دارو، خدمات تشخیصی، بستری، دندانپزشکی، آزمایشگاه، بستری، پاراکیلنیک، نگهداری بیماران، هزینه سفر و اقامت، لوازم پزشکی، کمک به ارتقای شاخص های بهداشتی نیازمندان و خدمات درمانی بیماران خاص انجام می شود، سال گذشته ۲۸ میلیارد ریال برای این منظور پرداخت شده است.

محسن علیزاده شورکی،کمک به ارتقای شاخص‎های بهداشتی مددجویان را یکی دیگر از اقدامات مهم انجام شده در این بخش برشمرد و افزود: احداث و مرمت سرویس بهداشتی، حمام و توزیع سبد کالاهای بهداشتی بین مددجویان از جمله اقدامات انجام شده برای ارتقای شاخص‎های بهداشتی مددجویان تحت حمایت است. 

وی با بیان اینکه بیمه اجتماعی مددجویان یکی از دغدغه‌های مهم کمیته امداد است، افزود: طی سال ۹۵ بیش از ۳۵ میلیارد ریال برای حق بیمه تامین اجتماعی سه هزار و ۱۸۴ نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح اشتغال پرداخت شده است .

علیزاده همچنین در خصوص عملکرد بخش بهداشت و درمان این نهاد در خصوص تامین امنیت تغذیه کودکان گفت: سوء تغذیه یکی از بیماری‎های شایع در میان کودکان است که در صورت بی توجهی به این امر معضلات و مشکلات غیر قابل جبرانی در آینده برای آنان ایجاد می شود، به همین منظور طی سال گذشته بیش از ۱۳ میلیارد و ۶۶۴  میلیون ریال برای تهیه بسته‎ غذایی کودکان کمتر از شش سال مبتلا به سوء تغذیه هزینه شده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 600کودک نیازمند در سال گذشته از برنامه امنیت تغذیه این نهاد استفاده کردند، تصریح کرد: نیکوکارانی که مایل هستند به کودکان مبتلا به سوء تغذیه کمک کنند می توانند با مراجعه به سایت  hamsofreh.irدر طرح «همسفره» ثبت نام کنند، این طرح برای تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر شش سال که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد بیمه شدگان تحت حمایت را ۱۰ هزار و ۳۸۸ نفر اعلام کرد و افزود: سه هزار و ۸۵۶ بیمه شده مرد و شش هزار و ۵۳۲ بیمه شده زن از خدمات درمانی و بیمه ای این نهاد در سال ۹۵ بهره مند شده اند.

شایسته ذکر است؛ هم اکنون ۲۰۱ مرکز درمانی شامل ۲۲پزشک عمومی، ۷۷ متخصص، ۱۳ بیمارستان، ۴۷ داروخانه، ۱۵ درمانگاه، ۱۴ مرکز خدمات تشخیصی، پنج دندانپزشکی و هشت مرکز متفرقه با
آدرس کوتاه :