شناسه : 35700042
معاون وزیر بهداشت در میبد:

تأمین منابع مالی مهمترین چالش پیش روی طرح تحول نظام سلامت است


معاون درمان وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان میبد گفت: تامین منابع مالی مهمترین چالش پیش روی طرح تحول نظام سلامت است.

به گزارش یزدرسا، قاسم جان بابایی در گفتگو با میبد خبر، در خصوص توسعه بیمارستان میبد بیان داشت: بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد با اینکه وضعیت خوبی دارد ، اما مشکل اساسی آن کوچک بودن فضای اورژانس بیمارستان است که به خوبی نمی تواند جوابگوی بیماران زیادی باشد.

وی افزود: توسعه اورژانس بیمارستان که مهمترین پروژه آن است با تامین اعتباری که ممکن است تا 30 میلیارد ریال نیز افزایش یابد، شروع شده و به زودی شاهد توسعه آن خواهیم بود.

معاون درمان وزارت بهداشت کمبود نیروی متخصص در بخش رادیولوژی را از دیگر مشکلات این بیمارستان نام برد و اظهار داشت: کمبود متخصص رادیولوژی مشکل دیگری است که بیماران از آن شاکی هستند لذا با توزیع نیروی متخصص رادیولوژی این مشکل را نیز بزودی رفع خواهیم کرد.

وی در خصوص بسته حمایتی دولت و وزارت بهداشت برای مردم در شرایط کنونی جامعه ابراز داشت: طرح تحول سلامت بهترین بسته حمایتی برای مردم است که کامل تر از آن هم نداریم به شرط آنکه منابع مالی آن تامین شود.

 جان بابایی ادامه داد: اهداف طرح تحول سلامت صد درصد تامین شده بود ولی به مشکل مالی برخوردیم.

معاون درمان وزارت بهداشت در خصوص پرداخت معوقات پرستاران گفت: در صورتیکه بیمه ها به تعهدات خود پایبند باشند معوقات پرستاران و پزشکان پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.