شناسه : 36744333
بعد از ثبت جهانی:


شهردار یزد با اشاره به اهمیت اقدامات انجام شده در بافت تاریخی یزد، گفت: طی دو سال گذشته 12 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 177 میلیارد ریال در بافت تاریخی یزد اجرا شده است.

به گزارش یزدرسا؛ «جمال‌الدین عزیزی» در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: طی دو سال گذشته جمعاً بیش از  70 میلیارد تومان در محدوده بافت تاریخی و جهانی یزد هزینه شده است.

وی افزود: تملک 35 مورد از اراضی و ابنیه فاقد ارزش میراثی و تبدیل آنها به پارکینگ درون محله‌ای، تملک حدود شش هزار متر مربع پلاک و تبدیل شدن آنها به فرهنگسرا و مکان‌های عرضه صنایع دستی و خود اشتغالی بانوان در محلات مختلف از جمله اقدامات انجام شده در بافت جهانی توسط شهرداری ناحیه تاریخی است.

شهردار یزد در ادامه توجه ویژه به مقوله طراحی و تهیه طرح برای مکانهای خاص به عنوان فضاهای فرهنگی و گردشگری، کف سازی معابر اصلی و فرعی بافت با طرح و مصالح سنتی و بدنه سازی دیوارهای مشرف به معابر در سطح بافت تاریخی با مصالح سنتی(کاه گل، خشت و آجر) از دیگر اقدامات انجام شده در بافت جهانی یزد دانست و گفت: اصلاح شیب معابر، بازپیرایی ناودان‌های فرسوده و حفر چاه‌های جذبی یکی دیگر از اقدامات شده و در دستور کار شهرداری ناحیه تاریخی است.

عزیزی تصریح کرد: شهرداری ناحیه تاریخی یزد طی دو سال گذشته ساخت سرویس بهداشتی عمومی به صورت زنانه و مردانه، ساخت سرویس بهداشتی ویژه توریست در منطقه بازار، ساخت، ساماندهی و بازپیرایی پارک‌های درون محله‌ای و تجهیز پارک ها به وسایل ورزشی را انجام داده است.

این مسئول پاکسازی و رفع تجاوزها به مسیل مرکزی شهر، حصارکشی زمین‌های افتاده و مجهول المالک، رفع خطر از دیوار های شکسته و بناهای مخروبه، ترمیم آسفالت معابر اصلی، اصلاح هندسی تقاطع ها و گذرها و مناسب سازی معابر رفت و آمد معلولان از دیگر اقدامات انجام شده در محدود بافت تاریخی و جهانی یزد است.

وی در پایان با اشاره به اجرای 12 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 177 میلیارد و 100 میلیون ریال در بافت جهانی یزد، خاطرنشان کرد: بدنه سازی در سطح منطقه بافت تاریخی، کفسازی معابر اصلی و فرعی، زیرسازی و آسفالت معابر، حفر جاه جذبی،  مرمت سنگ جدول های منطقه و رفع خطر در سطح منطقه بافت تاریخی و جهانی یزد از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری یزد است.

ایسنا

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :