شناسه : 32948288
معاون وزیر آموزش و پرورش:

تا به امروز معلمان با حداقل دریافت ها فعالیت کرده اند/ شان و منزلت معلم با گفتار میسر نمی شود


معاون وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: تا به امروز معلمان ما با حداقل دریافت ها آنچه داشته اند را در طبق اخلاص گذاشته و هر چه در توان داشتند، انجام دادند.

به گزارش یزدرسا؛ يوسف نجفي معاون حقوقي و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید آموزش و پرورش یزد گفت: باید دید آیا آموزش و پرورش ما دانش آموزان را در تراز دانش آموزان قرن بیست و یکم تربیت می کند، چرا که همه ما می دانیم فضای حاکم بر جهان به دنبال جهانی شدن و فضای دیجیتال دچار یک تکثر فرهنگی شده است، لذا باید اقتضائات عصر حاضر را بدانیم.

وی ادامه داد: اگر دیروز تربیت شهروند ملی مطرح بود امروز از تربیت شهروند جهانی صحبت می شود. بنابراین برای تربیت چنین انسان هایی معلمان شایسته ای لازم است. اگر دیروز شایستگی علمی، حرفه ای و اخلاقی معلم یک تعریف داشت با این موضوعات تعریف از این تربیت باید باز تعرف شود.

نجفی گفت: آموزش و پروش تنها مسئول تربیت در این کشور نیست، همه نهادها مسئول هستند. بنابراین سهم هر نهاد باید مشخص باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: تا به امروز معلمان ما با حداقل دریافت ها آنچه داشته اند را در طبق اخلاص گذاشته و هر چه در توان داشتند، انجام دادند.

وی تصریح کرد: به مسئولین و نمایندگان اعلام می کنیم شان و منزلت معلم با گفتار میسر نمی شود بلکه نیازمند عمل است.

این مقام مسئول حسن خلق و تجربه را دو ویژگی احمد شیرزاد مدیر کل سابق آموزش و پرورش یزد دانست و اظهار کرد: از آنجا که حفظ کردن این شاخص ها و نکته ها دشوار است، کار برای مدیر جدید سخت تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: مدیر کل جدید آموزش و پرورش یزد نیز از چهره های علمی و شناخته شده در بین فرهنگیان است. وی از جنس معلمین است و می تواند حرکات خوبی که در استان یزد و در آموزش و پرورش ایجاد شده با قوت و انرژی بیشتر ادامه دهد.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.