شناسه : 38502307
امام جمعه ابرکوه:

تبلور فرهنگ دفاع مقدس در عرصه سلامت/ باید در کشور جبهه مدافعان اقتصادی تشکیل شود


حجت‌الاسلام حسینی گفت: اکنون با شیوع کرونا دفاع تجلی خود را در عرصه سلامت به نمایش گذاشته و ملت ایران زیباترین جلوه دفاع را در عرصه سلامت مشاهده می‌کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس برای تاریخ سرافزار ملت ایران گنجی است که با رنج و مجاهدت به دست آمد، دوران دفاع مقدس دوران پر تلالو و درخشنده‌ای است که در تاریخ ایران اسلامی تاکنون مسبوق به سابقه این چنینی نبوده و جهان اسلام هم به غیر از صدر اسلام شاهد چنین جنگ حق طلبانه و ظلم ستیزانه نبوده است.

وی ادامه داد: یک ملتی با انگیزه‌های قداست‌مند از تمام هویت دینی ملی اعتقادی و خاکی و میهنی خود به دفاع برخاستند و با دست خالی دشمن را به زانو در آوردند دشمنی که بیش از چهل کشور در دنیا حامی او و تامین کننده نیازهای همه جانبه او بودند و او را از سرتاپا مجهز کرده بودند عاجزانه دست تسلیم بلند می‌کند و در برابر اراده ملت ایران ناکارآمدی خودشان را به اثباث رساندند.

 

دفاع مقدس سرفصل نوینی در تاریخ معاصر

امام جمعه ابرکوه گفت: جنگ و دفاع مقدس برای ما برکات و آورده‌های زیادی داشت، دفاع مقدس سرفصل نوینی در تاریخ معاصر برای جهان بشریت شد یعنی تمام حق طلبان را تشجیع کرد نه فقط مسلمانان و نه فقط ملت‌های جهان اسلام را خودباوری داد بلکه به تمام ملت های دنیا «ما می توانیم» را اثبات کرد و خود باوری و اقتدار معنوی بخشید.

حسینی ادامه داد: جنگ ما و دفاع ما بحث تقابل قدرت‌های اهریمنی با قدرت های رحمانی را نشان داد که هرگز قدرت‌های اهریمنی و باطل تاب مقابله با قدرت های حق را ندارند ولو قدرت‌های اهریمنی به تمام معنا مجهز و قدرت های حق دست خالی باشند،  جنگ تحمیلی به ما ثابت کرد که در جنگ اراده‌ها ملت‌ها پیروز هستند و اراده باطل نمی‌تواند بر اراده حق حاکمیت داشته باشد و آن را مغلوب کند الا اینکه اراده حق سست و بی انگیزه شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون زمان جنگ اراده قوی ملت‌ها در دنیا است که از دستاوردهای دفاع مقدس محسوب می‌شود، ادامه داد: اکنون وقتی حرکت و خیزش سیاه پوستان را در دنیا مشاهده می کنیم که در مقابل قدرت جهنی حاکم بر امریکا تقابل تام دارند و واقعا آنها حکومت و قدرت شیطانی امریکا را عاجز کردند و این سرانجام موفق به جنگ تحمیلی و دفاع ملت و مقاومت سرسختانه ملت ایران در برابر جبهه باطل برمی‌گردد. در واقع دفاع مقدس درس آموزی برای همه ملت ها شده است تا در جنگ اراده‌ها ملت‌ها توان و قدرت خود را به رخ قدرت‌های کاذب بکشانند.

 

تبلور فرهنگ دفاع مقدس در عرصه سلامت

این خطیب توانا عنوان کرد: فرهنگ دفاع مقدس الان بحثی توسعه یافته و تسری یافته است بحث فرهنگ دفاع مقدس به ملت ایران و ملت های جهان نشان داده است که دفاع برای همیشه به عنوان پایه و رکن و اصل تغییر ناپذیر سرفصل زندگی پیروان جبهه حق و حق طلبان است.

حسینی ادامه داد: گاهی دفاع در عرصه فرهنگی، نظامی، اعتقادی است و اکنون با شیوع کرونا دفاع نماد و زیبایی خود را در عرصه سلامت به نمایش گذاشته است و ملت ایران زیباترین جلوه دفاع را در عرصه سلامت مشاهده می‌کنند. دفاع در عرصه سلامت همان نوعی جهاد در راه خدا است کسانی که مدافعان سلامت مردم هستند از کادر پزشکی، پرستاران و دیگران  اینها همه ایثار و فدارکاریشان برخاسته از رکن رکین و اثرگذار ایمان است که در وجودشان موج می‌زند همان ایمانی که رزمندگان اسلام  و مدافعان وطن را به جبهه‌ها کشاند.

 

لزوم وجود مدافعان اقتصادی برای مبارزه با فساد

وی با بیان اینکه امروز دفاعمان در همه عرصه های اجرایی تسری یافته است، گفت: ما مدافعان اقتصادی باید داشته باشیم کسانی که خون آشامان، زالو صفتان و مفسدان اقتصادی را به زانو درمی آوردند و در حقیقت با آنها مبارزه می‌کنند این مبارزه با مفسدان و عناصر فاسد اقتصادی یکی از ضروریات کار امروز ملت ما است و همیاری در این زمینه با مسئولان خود دفاع در عرصه اقتصادی است و التزام و پایبندی ملت و دولت ما به اقتصاد مقاومتی خود بخش مهمی از این دفاع است

امام جمعه ابرکوه اضافه کرد: حفظ مبنا و مسلک نیاکان گذشته ما در یزد نیز خود نوعی دفاع از اقتصاد و مبانی اقتصادی است، وقتی مردم یزد با خصلت های پر رنگ قنوت قنات و قناعت شناخته می‌شود همه اینها در قابل بخش اقتصادی جای می‌گیرد که از دیرباز مردم استان یزد مردمی سختکوش، بی ادعا و سازگار با محیط سخت زیست کویری بوده‌اند و هیچگاه اهل اسراف و ولخرجی نبوده اند.

وی افزود: مردم استان یزد باید در بخش اقتصادی به عنوان مدافعان اقتصاد الگو و سرآمد برای دیگران باشند و همه این نکته را بدانند که یکی از راهکارهای دفاع  اقتصادی صرفه جویی در هزینه‌های اقتصادی است و ولنگاری اقتصادی سرانجامی جز آسیب رسانی به اقتصاد ملت و مملکت چیز دیگه ای ندارد.

 

مدافعان سلامت همان مدافعان وطن و حرم هستند/ لزوم تشکیل جبهه مدافعان اقتصادی در کشور

حسینی عنوان کرد: بخش دیگری از دفاع، دفاع  از ارزش‌های دینی و اعتقادی خصوصا دفاع  در برابر موج سیاه  تهاجم  داعشیان و داعش مسلکیان بود که مدافعان حرم با قوت و افتخار و اقتدار در برابر این حملات ناجوانمردانه ایستادند، در دهان داعشیان زدند و از حق دفاع کردند. مدافعان حرم همان مدافعان وطن و اسلام بوده و هستند و مدافعان سلامت همان مدافعان وطن و حرم هستند چرا که همه این‌ها متمرکز در بخش دین مداری و دین پروری و  داشتن اعتقاد راسخ  به اصول و مبانی فرهنگی دینی است.

امام جمعه ابرکوه تصریح کرد: الگو برداری از دفاع مقدس در دفاع از سلامت تجلی دارد و در دفاع از حرم تجلی یافت و این همان دفاعی است که باید در زمینه اقتصاد مملکت جوابگو باشد ما باید در مملکتمان جبهه مدافعان اقتصادی تشکیل دهیم و با ولنگاران اقتصادی چه در بدنه دولت چه در بدنه ملت و چه با اشخاص حقیقی و حقوقی مبارزه کنیم، به هر حال ملت باید قیام کند نه قیام شعاری بلکه قیام عملی، به این معنی که در برابر جبهه فساد اقتصای مقابله کند و مفسدان اقتصادی را در هر جایگاهی که باشند بازخواست کند.

حسینی ادامه داد: عناصر فاسد در بنده دولت و یا در بخش خصوصی در هر مسلک و با هر عنوان و جایگاهی چنانچه با ارزش‌های اقتصادی و پیکره اقتصادی نظام جمهوری اسلامی تقابل دارند باید پیش از آنکه ضربه بزنند از سوی ملت ایران آسیب و ضربه ببینند.

 

مجلس باید جبهه مقاومت در برابر مفسدان اقتصادی را عینیت بخشد

وی تاکید کرد: دولت باید اقتدار از خود را نشان دهد، مجلس باید جبهه مقاومت در برابر با مفسدان اقتصادی را عینیت بخشد و دستگاه قضا باید با الهام از دوران دفاع مقدس و فرهنگ دفاع مقدس دفاع از اقتصاد نظام اسلامی را در تمام شئونات نصب العین خود قرار دهد؛ اسلامیت نظام الان در خطر افتاده و هویت انقلاب اسلامی را الان در معرض مخاطره قرار می‌دهند و می‌خواهند مردم ما را به اشکال مختلف دلسرد ‌کنند تا انگیزه انقلابی را از آنها بگیرند چرا که ما متاسفانه در الگو برداری در دفاع مقدس چندان میدانی را نمی بینیم و جبهه‌هایی را تشکیل  نمی‌دهیم به این خیال که انداختن کارها و مسئولیت‌ها بر دوش دولت بناست مشکلات را حل کند در حالی که اینگونه نیست.

حسینی افزود: دولت یک سر و هزار سوداست مسئولین کشوری باید به این مسائل بپردازند اما به هر حال ما وافق هستیم عناصر نفوذی در دولت هستند که مانع از تحقق اهداف و آرمانهای ملت در جهت در مبارزه با فساد اقتصادی می‌شوند. دولت اگر واقعا همتی از گذشته تاکنون داشت نشان داده بود.

وی ادامه داد: رهبری سرفصل را برای دولتمردان از دو دهه گذشته تاکنون مشخص کردند که باید به مبارزه با فقر، فساد، تبعیض و عناصر مفسد اقتصادی پرداخت  اگر این اقدامات انجام گرفته بود و دولتمردان ما همت عملی از خود نشان داده بودند در دو سه دهه گشذته تاکنون ما شاهد گرفتاری‌ها و تهاجم غول وحشتناک اقتصادی به ملت، کشور و نظام نبودیم، درست نیست که بخواهیم مشکلات را به تحریم های دشمن گره بزنیم، اراده ملت ایرن تحریم شکن است  و دشمن نمی تواند ملت را با تحریم از پای دربیاورد آنچه که ملت را آزرده می کند خودی هست نه بیگانه.

 

مسئولین باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد

امام جمعه ابرکوه گفت: مسئولین ما باید پاسخگوی مطالبات مردم باشد قوای سه گانه باید مردانه کمر همت ببند، این شعار درمانی تا کی میخواهد ملت ایران را به خود سرگرم کند مردم باید عزم و اراده قوای سه گانه را در برخورد با مفاسد اقتصادی ببینند، چندین سال است که در رهبری در دو جبهه تقابل با فساد اقتصادی و هم در جبهه رونق بخشیدن به اصول و مبانی اقتصادی،  تولید، رونق تولید و ... موضع گرفتند اما در بخش اجرایی در مملکت رهبری را تنها گذاشتند.

حسینی تصریح کرد: ما باید روحیه انقلابی خود را حفظ کنیم و مشکلات را با اراده ملتمان حل کنیم این چیزی نیست که نشدنی باشد این چیزی است که عزم و اراده ملی و انقلابی به دنبال آن باشد همه ما باید وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهیم و ننشینیم که مسئولین ما کاری کنند ما باید مسئولین را به پای میز محاکمه بکشانیم که چرا وظیفه خود را در سه دهه گذشته تاکنون به درستی انجام ندادید. اینها باید پاسخگو باشند چرا که اگر امروز اقتصاد مملکت آسیب دیده است به خاطر ضربه‌هایی است که تیم ناکارآمد اقتصاد دولت و مسئولین از گذشته تاکنون بر پیکره اقتصاد ملت ایران وارد کرده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :