شناسه : 37351526
رئیس دفتر شورای نگهبان استان یزد:


رئیس دفتر شورای نگهبان استان یزد اظهار داشت: خارج از زمان تعیین شده برای انتخابات هر گونه اقدامی که مصداق تبلیغاتی داشته باشد خلاف قانون است و این تخلفات نیز در زمان خود رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدناصر محمدی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص تبلیغات زود هنگام برخی از داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون زمان تبلیغات به هفت روز محدود شده است و یک روز هم قبل از زمان رای گیری ممنوع می شود و در غیر از این هفت روز نباید فعالیت تبلیغاتی داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت های انتخاباتی برخی از داوطلبین اظهار داشت:  خارج از زمان تعیین شده برای انتخابات هر گونه اقدامی که مصداق تبلیغاتی داشته باشد خلاف قانون است و این تخلفات نیز در زمان خود رسیدگی خواهد شد.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان یزد با بیان این که شورای نگهبان برای اعلام نظر در مورد کاندیدها یک ماه فرصت دارد ادامه داد:  بعد از اتمام دوره ثبتنام هیئت های اجرایی که در فرمانداری‌ها مستقر هستند به مدت 10 روز کار رسیدگی به صلاحیت ها را بر اساس استعلاماتی که از مراجع چهارگانه می شود انجام می دهند که ممکن است صلاحیت عده ای را تایید و یا رد کنند؛ پس از آن هیئت های نظارت استانی و مرکزی که از جانب شورای نگهبان تعیین شده اند به مدت 20 روز فرصت دارند بر کار هیئت های اجرایی نظارت کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: امروز تا ساعت 18 آخرین فرصت ثبتنام از دواطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس است و تمدید آن نیز به عهده وزارت کشور است و اگر وزارت کشور لازم دانست؛ می تواند زمان ثبتنام را تا هر ساعتی از امروز را تمدید کند اما امکان تمدید ثبتنام برای روزهای آینده ممکن نیست.

وی در توصیه به افرادی که قصد ثبتنام برای انتخبات مجلس را دارند گفت: افرادی که خودشان بیش از هر فرد دیگری می دانند که شرایط لازم برای نمایندگی مجلس را ندارند و مشکلی دارند که صلاحیتشان رد می شود برای ثبتنام در انتخابات مجلس اقدام نکنند چرا که شورای نگهبان همه جوانب و شرایط را بررسی می کند و از چیزی چشم پوشی نخواهد کرد.

محمدی ادامه داد: در مقابل اشخاصی که توانایی، صلاحیت و شرایط لازم را دارند حتما برای انتخابات مجلس ثبتنام کنند تا علاوه بر گرم شدن فضای انتخاباتی تا در صورت انتخاب از سوی مردم فرصتی برای خدمت آن ها فراهم شود.

انتهای پیام/ق

 

 
آدرس کوتاه :