شناسه : 32225158
صباغیان:


محمدرضا صباغیان با اشاره به اینکه در مناطق کمتر برخوردار، محرومیت‌های بسیاری در زمینه بهداشت و درمان وجود دارد، گفت: تجهیزات و امکانات بهداشت ودرمان در مناطق محروم به طور عادلانه تقسیم شود.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز، نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی ششمین کارگروه توسعه شهرستا ن بهاباد با تبریک میلاد حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت به بحث بهداشت و سلامت درجامعه اشاره کرد و گفت: در زمینه بهداشت وسلامت در شهرستان بهاباد کارهای خوبی صورت گرفته است.

محمدرضا صباغیان با اشاره به اینکه در مناطق کمتر برخوردار، محرومیت‌های بسیاری در زمینه بهداشت و درمان وجود دارد، گفت: تجهیزات و امکانات بهداشت ودرمان در مناطق محروم به طور عادلانه تقسیم شود.

وی با بیان اینکه استان یزد از لحاظ امکانات پزشکی و تجهیزات حرف اول را می زند و حرف برای گفتن دارد افزود: بعضی از تصمیمات اگر مدیریت و پیگیری شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

صباغیان درخصوص راه اندازی بیمارستان حکیم بهابادی گفت: با راه اندازی بیمارستان در هر شهری یک سری مشکلاتی نیز به وجود می اید که امیدواریم با پیگیری فرماندار ومسئولان شهرستان این مشکلات انجام شود.

وی بیان کرد: این انتظار وجود دارد که مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی استان یزد در زمینه امور بهداشت و درمان این شهرستان‌ها توجه بیشتری داشته باشند و برای رفع محرومیت‌های این حوزه تلاش کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت بیان کرد: این طرح اگرچه سیر درمان بیماران را تسهیل و مشخص کرده اما لازم است برای حضور پزشک متخصص در مناطق مختلف، امتیازات بیشتری در نظر گرفته شود تا پزشکان با فراق بال بیشتری در مناطق محروم و دورافتاده حضور پیدا کنند.

تأمین 39 مورد از اقلام پزشکی اعلام شده مورد نیاز بیمارستان حکیم بهابادی توسط دانشگاه علوم پزشکی، نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان، تهیه نقشه بیمارستان بهاباد توسط دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی، حضور متخصص زنان، رادیولوژی، متخصص قلب، ساخت دو باب منزل مسکونی پزشکان، تحویل یک دستگاه آمبولانس به شهرستان بهاباد، تأمین بودجه از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان جهت تکمیل ساختمان های خانه های بهداشت در روستاهای بنستان، علی آباد و سنجدک ، حضور بهورز روستای کریم آباد هفته ای یک روز در محل روستای گرگین آباد باتوجه به درخواست شورای اسلامی روستای گرگین آباد از مصوبات این کارگروه بود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :