شناسه : 28354844


مدیر بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) مهریز از تجهیز آزمایشگاه این بیمارستان به جدید ترین دستگاه های آزمایشگاهی از کمک های خیری خبر داد.

به گزارش یزدرسا؛ مدیر بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) مهریز از تجهیز آزمایشگاه این بیمارستان به جدید ترین دستگاه های آزمایشگاهی از کمک های خیری خبر داد.

سید رسول محسن زاده گفت: در جهت بهسازی تجهیزات آزمایشگاهی و ارتقای سطح ارائه خدمات به بیماران در این زمینه اقدامات لازم جهت خرید دستگاه های فوق پیشرفته از منبع خیری انجام شده است.

وی افزود: دستگاه کوباس E411 دستگاه جدیدی است که ساخت کمپانی هیتاچی ژاپن بوده و با محلول های ROCHE آلمان کار می کند .

محسن زاده اشاره کرد: روش اندازه گیری این دستگاه الکتروکمی لومینسانس می باشد که جزء دقیق ترین و صحیح ترین روش های اندازه گیری هورمونی و ویروسی می باشد.

وی گفت: مراکز دولتی معدودی در سطح کشور دارای این دستگاه هستند و آزمایشگاه بیمارستان مهریز جزء اولین آزمایشگاه دولتی استان یزد می باشد که تست های تیروئیدی را با دستگاه فوق انجام می دهد.

این مسئول افزود: همچنین با نصب و راه اندازی دستگاه کوآگولومتر، انجام اتوماتیک تست های انعقادی شامل PT  و PTT با دقیق ترین روش در این مرکز انجام می پذیرد واین دستگاه که ساخت کمپانی IL آمریکا می باشد کمترین تغییرات مصرف قرص وارفارین را می تواند نشان دهد.

گفتنی است؛ بسیاری از طرح های عمرانی و خرید تجهیزات بیمارستان مهریز با کمک خیرین تکمیل و خریداری شده است. 

انتهای پیام/ج

خبرگزاری صدا و سیما
آدرس کوتاه :