شناسه : 38770191
فرمانده نیروی دریایی سپاه خبر داد:

تجهیز داعش از سوی کشورهای مدعی حقوق بشر


فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه داعش تا نزدیکی مرزهای ایران آمده بود، گفت:‌داعشی‌ها موشک‌های دقیق و پیشرفته‌ای در اختیار داشتند.

به گزارش یزد رسا، سردار دریادار  پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سالگرد اعلام شکست  داعش توسط سردار رشید اسلام  سید شهدای مقاومت اسلامی قاسم سلیمانی، در یادواره تلویزیونی شهدای مدافع حرم استان گیلان اظهار داشت: گرامیداشت یاد و خاطره ۸ هزار شهید استان گیلان از موضوعات مهم، ضروری و موثر برای جامعه ما است و  امروز هر چه داریم به برکت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم است که با شجاعت خود دشمن را از مرزهای کشور دور کردند.

وی افزود : رزمندگان ایرانی در دفاع از حرم مانند شهیدان یدالله قاسم زاده، سجاد عفتی و حبیب روحی که این یادواره به بهانه گرامیداشت یاد و خاطره و یادآوری آرمانهای آنان برپاشده است شده است، حماسه‌های زیادی آفریدند و داعشی‌ها فهمیدند که ایران و ایرانی کیست.

سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: شهدا مزین به اخلاق اسلامی بودند و سجایای اخلاقی شهید روحی زبانزد همگان بود و  این شهید بزرگوار را به مهربانی و شجاعت می‌شناختند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین  با اشاره به اخلاق و رفتار  سردار عالیقدر  شهید عبدالرسول استوار محمود آبادی، حسن رفتار وی را  الگوی رزمندگان ‌و مجاهدان دانست و خاطرنشان کرد:

شهید روحی قبل از ورود به سپاه با خدا ارتباط برقرار کرده بود و این شهید بزرگوار، اهل  مسجد بود و بر نماز اول وقت تاکید داشت و همواره سعی می‌کرد نماز را به جماعت اقامه کند.

سردار تنگسیری با اشاره به توانمندی های ایجاد شده امریکا و ارتجاع منطقه برای داعش و تروریسم تکفیری بیان کرد: تکفیری‌ها، نیروهای النصره و داعشی‌ها مجهز به سلاح‌های روز بسیار پیشرفته بودند و کشتن زنان و کودکان بی‌دفاع، کمترین جنایت آنهایی  بود که  بویی از انسانیت نبرده بودند و مسلمان و غیرمسلمان را ذبح می‌کردند.

وی افزود: مدعیان حقوق بشر، تجهیز داعش را بر عهده داشتند، داعشی‌ها، موشک‌های دقیق و پیشرفته‌ای در اختیار داشتند، اما شهدای مدافع حرم با شجاعت خودشان در مقابل آتش دشمن ایستادند تا از حریم اهل‌بیت(ع) دفاع کنند.

سردار تنگسیری با تحسین  حماسه‌آفرینی‌های شهدای مدافع حرم ایرانی، لبنانی، افغانستانی و  پاکستانی   در سوریه اعلام کرد: داعشی‌ها مسلمان نیستند و تنها نام مسلمان را دارند؛ اما رزمندگان شیعه و سنی، جانانه در مقابل دشمنان اسلام ایستادند.

وی اظهار داشت: شبکه‌های اجتماعی علیه مدافعان حرم سم‌پاشی می‌کنند با اینکه مدافعان حرم در اوج جوانی از همسر و فرزند خردسال خود گذشتند و برای جهاد در راه خدا هجرت کردند و مصداق آیه " الَّذِینَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ " شدند.

 فرمانده نیروی دریایی سپاه با برشمردن جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم در دفاع از حرم اهل بیت (ع) به مانند رشادت های  هشت ساله شهدای دوران دفاع مقدس در دفاع از حدود و ثغور ایران اسلامی، اظهار داشت: دشمن بعثی به ناحق جنگ را علیه ما به راه انداخت و شهرهای ما را تصرف کرد لذا همه مردم برای دفاع از کشور رفتند اما امروز دشمنان داخلی و خارجی از طریق تبلیغات مسموم به مدافعان حرم و خانواده‌های آنان زخم زبان زخم زبان می زنند.

دریادار تنگسیری افزود: داعش تا نزدیکی مرزهای ایران آمده بود و فاصله‌ای کوتاه با استان‌های مرزی ما داشت  و این شهدای مدافع حرم بودند که مردانه و غیورانه به جبهه های مقاومت و مقابله با دشمن تکفیری رفتند و اکنون وظیفه ما است که قدردان شهدا و خانواده‌های آنان باشیم.

سپاه نیوز
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.