شناسه : 24172426
در خطبه های نماز جمعه یزد مطرح شد

تحریم‌های آمریکا با هدف ایجاد رنج و سختی برای مردم است


امام جمعه موقت یزد با اشاره به ضرورت شناخت دشمن و برنامه هایش گفت: تحریم‌های آمریکایی‌ها با هدف ایجاد رنج و سختی برای مردم است.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ حجت الاسلام سیدجواد آیت اللهی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر یزد با تاکید بر ضروت دشمن شناسی و مقابله با دشمن گفت: بزرگان دین همواره بر ضرورت دشمن‌شناسی تاکید داشته‌اند و مقام معظم رهبری نیز بارها این موضوع را مطرح کردند.

امام جمعه موقت یزد در ادامه افزود: باید دشمن را بشناسیم زیرا اگر دشمن را بشناسیم، می‌توانیم اهداف و برنامه‌های او را نیز تشخیص دهیم  در نتیجه به راحت می توانیم در مقابل توطئه های متعدد آنان بایستیم و از خود دفاع کنیم.

وی با اشاره به جامعیت قرآن کریم تاکید کرد: قرآن  منبع بسیار خوب و جامعی برای دشمن شناسی است و باید همگان بر اساس آن دشمنان خود، جامعه و دین خدا را بشناسند. طبق آیات قرآن کریم، دشمنان چهار آرزو برای مسلمانان دارند. دشمنان در آرزوی کافر شدن، گمراهی، رنج و سختی و غافل شدن مسلمانان از قدرت خود هستند و در این راستا همه تلاش خود را به کار می گیرد.

امام جمعه موقت یزد تصریح کرد: اگر هر یک از اقدامات دشمن را نگاه کنیم، می‌بینیم که فرمایش قرآن در مورد آنها صدق کرده به عنوان مثال قرآن می‌گوید دشمنان مسلمین در آرزوی رنج و سختی مسلمین هستند و می‌بینیم که امروز تحریم‌هایی که از سوی آمریکایی‌ها صورت گرفته تنها با هدف ایجاد رنج و سختی برای مسلمین بوده است.

آیت اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار اخیر جمعی از نحبگان کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر جمعی نخبنگان علمی، این قشر را هدیه های نفیس الهی برای کشور دانستند و بر سرعت پیشرفت علمی و خودباوری در کشورمان تاکید کردند که باید به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی همچنین با تسلیت ایام محرم و شهادت امام زین العابدین (ع)، فقر، بیماری و مرض قلب (گناه و معصیت) را از مهمترین مرض های موجود برای انسانها عنوان کرد و افزود: مرض گناه و معصیت همواره و حتی پس از مرگ نیز در وجود انسان خواهد بود.

انتهای پیام/آ
آدرس کوتاه :