شناسه : 38560285
کارشناس مسائل بین‌الملل:

تحریم بانک‌های ایرانی توسط دولت آمریکا اقدامی تبلیغاتی است


کارشناس بین‌الملل گفت: آمریکا از نظر اقتصادی و سیاسی در شرایطی قرار دارد که دولت‌مردان آن از هر عاملی برای تأثیرگذاری در انتخابات استفاده می‌کنند.

سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در واکنش به تحریم 18 بانک ایرانی توسط دولت آمریکا گفت: طی چند سال اخیر وزارت خزانه‌داری آمریکا به اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران تبدیل شده است و همه وزارت خانه‌ها و نهادهای سیاسی و اقتصادی و حتی نظامی و امنیتی آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آمریکا موظف به ارائه خدمات به این اتاق جنگ ظالمانه علیه ملت ایران شده‌اند اما فرمانده این اتاق جنگ در ماه‌های اخیر به دلیل ناتوانی در مقابل اراده ملت ایران، برکنار شد.

وی افزود: فهرست اخیر تحریم‌های بانکی توسط آمریکا اثبات می‌کند اقدام اخیر آمریکا اقدامی تبلیغاتی و برای تأثیرگذاری افکار عمومی و کف بازار ایران است. وقتی امکان مبادلات بانکی بین بانک‌های مبدأ با بانک‌های مقصد وجود نداشته باشد دیگر فهرست کردن مؤسسات مالی و بانک‌های یک کشور در فهرست بانک‌های تحریمی چه مفهومی به جز تبلیغات رسانه‌ای می‌تواند داشته باشد.

کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار داشت: آمریکایی‌ها تابستان داغ را برای ایران پیش‌بینی کرده بودند در حالی که این تابستان در آمریکا بوجود آمد و با توجه به اینکه روزشمار انتخابات آمریکا به روزهای نهایی خود نزدیک می‌شود و هیچ دستاوردی برای مستأجران کاخ سفید از تحریم‌های ایران وجود ندارد این اقدام اخیر برای مصرف داخلی و انتخاباتی برجسته و تبلیغاتی شده است.

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: ایالات متحده آمریکا امروز از نظر اقتصادی و سیاسی در شرایطی قرار دارد که دولت‌مردان این کشور از هر عاملی برای تأثیرگذاری بر روند انتخابات استفاده می‌کنند و در این بین از فهرست کردن تعدادی بانک و موسسه مالی داخلی ایران نمی‌توانند صرف نظر کنند که این نشان از صحت افول ابرقدرتی آمریکا دارد.

وی تأکید کرد: بزک‌کنندگان آمریکا در ایران، طی چهار دهه گذشته هیچ گاه نخواستند توانمندی‌های داخلی کشور را باور کنند و مدام در واکنش به تحریم‌های دشمن، خواستار تسلیم مردم شدند.

کارشناس مسائل بین‌الملل اضافه کرد: این افراد با انحراف افکار عمومی و بزرگ‌نمایی قدرت آمریکا -به خیال خودشان- سعی در شکستن اراده ملت ایران دارند اما، واقعیت امر این است که توانمندی‌های داخلی و تجربه بی‌نظیر عبور از تحریم‌ها راه تحریف این طرفداران داخلی آمریکا را در ایران سد نموده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :