شناسه : 37970871
کارشناس برجسته مسائل سیاسی:

تحریم ناجا، پاتک روانی آمریکا در مقابل اعزام نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلاست


طاهری گفت: آمریکا با مشاهده اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی و اعزام چندین نفتکش به ونزوئلا به نحوی با تحریم ناجا پاتک روانی به ما زده است.

ابراهیم طاهری در گفتگو با خبرنگار یزد رسا؛ اقدام آمریکا در تحریم ناجا را در ادامه اقدامات خصمانه علیه ایران دانست و گفت: آمریکا حداقل 40 سال است که بدون هیچ عقلانیتی ایران را مورد تحریم‌های ظالمانه خود قرار داده و در تحریم ناجا نیز اوج وقاحت خود را نشان داده است چرا که حوزه فعالیت ناجا برون مرزی نیست و از ساختارهای امنیتی درونی ایران محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: آمریکا با تحریم ناجا بیشتر به دنبال ایجاد جنگ روانی در ایران بوده تا نیروی انتظامی را در مقابل مردم قرار دهد و این ذهینت را در مردم ایجاد کند که یکی از دلایل اعمال فشار بر ایران، ناجا بوده است اما همه می‌دانند که تاکنون نیروی انتظامی جز صلح و امنیت، آسایش و عزت برای ایران چیزی نداشته و بعد از این نیز همین خواهد بود.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه یزد با بیان اینکه اقدامات آمریکا و فشار بر ایران هیچگاه نمی‌تواند او را به هدفی که دنبال می‌کند برساند، عنوان کرد: تیر آمریکایی‌ها به سنگ خورده و به اندازه کافی وجهه عمومی آمریکا در نیز ایرانی‌ها سیاه شده فلذا نیازی به تحریم ناجا نبود بنابراین این اقدامات جز ننگ و وقاحت چیز دیگری برای آنها ندارد.

طاهری عنوان کرد: آمریکا با مشاهده اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی و اعزام چندین نفتکش به ونزوئلا به نحوی با تحریم ناجا پاتک روانی به ما زده است و از این طریق خواسته تا اقدام ایران در این زمینه را جبران کرده باشد اما با هیچ کدام از این اقدامات به جایی نخواهد رسید.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :