شناسه : 11255142
شبکه های اجتماعی باز هم گریبان دولت را گرفت

تحصن سراسری فرهنگیان یزد در اعتراض به عدم افزایش حقوق


صبح سوم اسفند ماه با تمام شدن مهلت و عدم اقدام جدی از سوی مسئولین تحصن و اعتراض معلمین در اعتراض به عدم افزایش حقوق دوباره کلید خورد.

به گزارش یزد رسا، حدود دو ماه قبل فیش حقوقی کارمندان  برخی نهادهای وابسته به دولت به سرعت در شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای خبررسان بین کاربران این نرم افزارها و به طور خاص فرهنگیان دست به دست شد.

 

افزایش قابل توجه مبالغ پرداختی به برخی از این کارمندان (بین 40 تا 70 درصد) باعث اعتراض جامانده های خانواده بزرگ کارمندان دولت (همان ها که از این افزایش حقوق بی بهره بودند) شد.

 

در آن برهه و در پی همین اعتراضات بود که فرهنگیان با طرح این سوال که چرا، معلمین باید از افزایش حقوق بی بهره باشند و بار کاهش قیمت نفت و فروش فقط بر دوش آن ها تحمیل شود دست به اعتراضات گسترده و تحصن های کشوری زدند.

 

یکی از فرهنگیان استان یزد در گفتگو با خبرنگار عصر فرهنگ در این خصوص گفت: در همان زمان و با وعده های مسئولین تصمیم بر این شد که مدتی به مسئولین برای افزایش حقوق فرهنگیان مهلت داده شود. صبح سوم اسفند ماه با تمام شدن این مهلت و عدم اقدام جدی تحصن و اعتراض ها دوباره کلید خورد.

 

این معلم یزدی اقدامات مدیر کل آموزش و پرورش و روابط عمومی این اداره را برای جلوگیری از افزایش دامنه تحصن در استان مهم توصیف کرد و  افزود: البته در شهر یزد تنها در چند مدرسه و آن هم به صورت محدود و کوتاه تحصن صورت گرفت.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 3.5 stars out of 5.