شناسه : 38674643
نماینده اردکان:

تخریب عرصه بافت تاریخی اردکان غیرقانونی است


نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی مداخله و تخریب در عرصه بافت تاریخی اردکان را غیرقانونی دانست و گفت: نباید و نمی‌توان سلیقه‌ای با این بافت برخورد کرد.

به گزارش یزدرسا؛ «محمدرضا دشتی‌ اردکانی» با اشاره به واکنش‌های اخیر نسبت به تخریب بخشی از خانه‌ای تاریخی در بافت تاریخی شهر اردکان و دغدغه فعالان میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به این مسأله، اظهار کرد: بافت تاریخی اردکان به ثبت ملی رسیده و هرگونه مداخله و تخریب در عرصه این بافت غیرقانونی و قابل پیگیری است، چه بنای تخریب شده به ظاهر دارای ارزش باشد و چه بخش باقیمانده‌ای از یک بنای دیگر باشد، نباید و نمی‌توان سلیقه‌ای با این بافت برخورد کرد.

وی افزود: به عنوان نماینده مردم از ابتدای وقوع حادثه، این موضوع را از مسئولان و نهادهای ذی‌ربط پیگیری کردم و معتقد هستم باید عوامل تخریب مورد بازخواست واقع شوند.

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس با تأکید بر این که حفظ بافت تاریخی اردکان بخشی از هویت ما و از اولویت‌هایت، گفت: به دور از جنجال‌های رسانه‌ای و به‌ صورت علمی، در زمینه حفظ بافت تاریخی اردکان در حال اقدام هستیم، از جمله همکاری با دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی در فعالیت‌های منسجم علمی مرتبط با بافت تاریخی اردکان که در این حوزه اتفاقات خوب و مثبتی در حال انجام است.

دشتی اردکانی ادامه داد: گرچه برخورد با عوامل تخریب بافت تاریخی امری لازم است اما نباید به این بهانه، سایر برنامه‌ها و اقدامات صحیح و اثربخش در بافت تاریخی نادیده گرفته شود.

یادآور شد؛ به منظور پیگیری موضوع این تخریب مقرر شده بود که جلسه‌ای با حضور جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در محل دفتر نماینده مردم اردکان در مجلس برگزار شود که با توجه به ابتلای دشتی اردکانی به ویروس کرونا، این نشست به تعویق افتاده است.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.