شناسه : 37032666
مدیر کل شرکت غله استان يزد:


مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان يزد اظهار داشت: تاكنون هيچ موردي از تخلف اختلاط گندم‌های خریداری‌شده از سوی دولت با سنگ و شن و خاک در استان يزد نداشته‌ایم.

حميد پايدار در گفتگو با خبرنگار يزدرسا، در خصوص مخلوط شدن گندم‌های خریداری‌شده از سوي دولت با خاك، شن و ماسه و ... اظهار داشت: تخلفات این‌چنینی بيشتر در مناطقي كه حجم گندم بالا است و نظارت‌ها نيز ضعیف‌تر است رخ می‌دهد اما در استان يزد به دليل اعتقادات مذهبي، بالا بودن نظارت‌ها و پايين بودن مقدار گندم این‌گونه تخلفات مشاهده نمی‌شود.

وي ادامه داد: كل خريد گندم محلي استان يزد نزديك به سه هزار تن است كه هزار و 500 تن آن به‌صورت خريد توافقي توسط كارخانجات خریداری‌شده و هزار و 500 تن مابقي آن نيز در 10 مركز خریداری‌شده است؛ به دين ترتيب در هر مركز به‌طور ميانگين 150 تن گندم خریداری‌شده است؛ بنابراين در هر مركز خريدي كه چهار نفر كار نظارت بر خريد 150 تن گندم را انجام می‌دهند؛ امكان تخلف بسيار ناچيز است.

مدیر کل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان يزد بابیان این‌که تاكنون هيچ موردي از تخلف اختلاط گندم‌های خریداری‌شده از سوی دولت با سنگ و شن و خاک در استان يزد نداشته‌ایم اذعان داشت: با توجه به حجم كم گندم توليدي استان يزد مابقی گندم مصرفي موردنیاز بايد از ساير استان‌ها تأمین شود كه احتمال این‌که اين تخلف در استان‌هاي ديگر صورت گيرد و به استان يزد منتقل شود وجود دارد.

پايدار با تأکید بر این‌که در استان يزد به‌اندازه كافي كنترل و نظارت بر گندم‌های خریداری‌شده صورت می‌گیرد افزود: براي جلوگيري از ورود اين نوع محموله‌های گندم به استان يزد  نظارت‌هاي بسيار دقيقي اعمال می‌شود و حتي اعلام کرده‌ایم كه اگر كارخانجات آرد متوجه شوند كه گندم ناخالصي دارد و از استاندارد اوليه خارج‌شده باشد  حتماً گندم را مرجوع كنند.

وي  عنوان كرد: از مراكز خريد گندم در استان‌هاي ديگر بازديد انجام‌شده و مراكزي كه مورد تائید بوده‌اند شناسايي و انتخاب‌شده‌اند و هماهنگی‌های لازم با آن‌ها انجام‌شده است و تاکنون با بررسی‌هایی كه انجام‌شده اين مشكل در استان يزد وجود نداشته است.

پايدار به ورود گندم به استان به‌صورت محموله‌های كاميون و واگن‌های قطار اشاره كرد و افزود: از هر محموله‌ای كه وارد استان می‌شود نمونه‌برداری انجام می‌شود و در آزمایشگاه‌های كنترل كيفيت موردبررسی قرار می‌گیرد  و اگر گندم محموله موردنظر كيفيت و استانداردهاي لازم را داشته باشد عمليات تخليه انجام می‌شود اما اگر در محدوده استاندارد نباشد اجازه تخليه داده نمی‌شود و محموله مرجوع می‌شود.

مدیر شرکت غله استان يزد بابیان این‌که چندين محموله گندم از مبدأ برخي استان‌ها به دليل عدم داشتن استانداردهای لازم مرجوع شده است؛ ادامه داد: پس‌ازآن براي تأمین گندم موردنیاز استان از مراكز خريد در استان كردستان بازديد به عمل آمد و مراكز مورد تائید شناسايي و انتخاب شدند و سپس مجدداً عمليات حمل گندم به استان يزد شروع شد.

انتهاي پيام/ق

 

 
آدرس کوتاه :