شناسه : 38979868

تداوم سرما و یخبندان شبانه در استان یزد


کارشناس هواشناسی گفت: پیش‌بینی می‌شود سرما و یخبندان شبانه تا اواسط هفته جاری به ویژه امشب در استان یزد ادامه داشته باشد.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا شیرغلامی کارشناس هواشناسی استان یزد گفت: شب گذشته دما در تمام مناطق استان یزد به زیر صفر رسیده بود به‌طوری‌که منطقه سبزدشت شهرستان بافق دمای کمینه منفی 14 درجه و ده‌بالا شهرستان تفت با دمای کمینه منفی 12 درجه، سردترین نقاط استان بودند و دمای کمینه شهر یزد هم به منفی 5 درجه رسید.

وی اظهار داشت: با توجه به استقرار زبانه‌های پرفشار، پیش‌بینی می‌شود سرما و یخبندان شبانه تا اواسط هفته جاری به ویژه امشب در استان یزد ادامه داشته باشد.

کارشناش هواشناسی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود در گرم‌ترین ساعات فردا دمای شهر یزد به 11 درجه و در سردترین ساعات امشب به منفی 4 درجه برسد.

شیرغلامی خاطرنشان کرد: سرما و یخبندان پیامدهایی مانند افزایش مصرف سوخت و حامل‌های انرژی، خسارت به محصولات و تأسیسات کشاورزی و یخ‌زدگی لوله‌ها و کنتور آب را ممکن است به دنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس برای جلوگیری از خسارات احتمالی اقداماتی مانند مدیریت در توزیع و مصرف حامل‌های انرزژی، عایق‌بندی کنتورها و لوله‌های آب، محافظت از تأسیسات کشاورزی و تأمین سوخت کافی برای سالن‌های پرورشی مانند گلخانه‌ها توصیه می‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.