شناسه : 33339465


تدفین شهدای گمنام در شهر تفت در ایام فاطمیه منتفی شد و شهدای گمنام در همین ایام در شهرستان های خاتم، میبد،یزد و بافق آرام می گیرند.

به گزارش یزد رسا؛ امید تفت نوشت: «هیچ شهری تاکنون چنین مشکلی نداشتیم جز تفت، مکان را عوض کردیم و رضایت تهران با دردسرهای زیادی گرفتیم ولی بازهم شورای شهر مخالفت می کند! »، این را نماینده کمیته مفقودین استان گفته است، سخنی که عمق فاجعه را می رساند.

 صبح امروز در فرمانداری تفت جلسه ای برگزار می شود مبنی بر هماهنگی جزئیات برنامه تدفین و تشییع سه شهید گمنام در بوستان امام خمینی(ره) تفت که رئیس شورای شهر تفت می گوید: از پنج نفر شورا تنها سه نفر موافق بودند و ما باید جلسه بگیریم. قرار می شود تا ساعت 13 و پس از گرفتن جلسه خبر را اعلام کنند. ساعت 16 می شود و خبر اعلام نمی شود تا بر اساس پیگیری ها مشخص می شود شورای شهر گویا کلاً مخالف  تدفین است!!؟

 مسلماً مشکلاتی که از نظر شورای شهر برای تدفین شهید در پارک شهر ذکر شده بود، برای بوستان امام خمینی نبود و بوستان امام خمینی(ره) شرایطی دارد که می توان با برنامه ریزی بهترین مکان را برای شهدا آماده کرد ولی اینکه چرا شورای شهر که ابتدا موافقت خود را اعلام کرده؛ در جلسات هماهنگی این گونه پشت پا به مسئله می زند واقعاً جای سوال است. به جد باید برای تفت به خاطر داشتن چنین شورای شهری گریست. شورای شهری که به نظر می رسد با اصل آوردن شهید مخالف است و مکان برایش موضوعیت ندارد!

 به راستی آیا شورای شهر تفت می تواند پاسخگوی شهدا باشد که برای تدفین آنها ممانعت کرده است؟ آیا این امر مصداق بارز آیه کریمه «مناع للخیر» محسوب نمی شود؟

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :