شناسه : 38699145
بسیج پیش قراول تربیت حافظ قرآن؛

تربیت 150 حافظ قرآن با همت بانوی بسیجی یزدی


فاطمه دهقانی از بسیجیان فعال یزدی است که تقریبا از ده سال پیش با همراهی و همکاری دیگر بسیجیان، اقدام به برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن در محله محمود آباد یزد کرده است.

به گزارش یزدرسا؛ رهبر معظم انقلاب، در سال 1390 در دیدار با حافظان، قاریان و اساتید قرآنی، مطالبه‌ای را در خصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن مطرح کردند و فرمودند «یکی از چیزهایی که می‌تواند تدبّر در قرآن را به ما ارزانی بدارد، حفظ قرآن است.» ایشان پیش از این دیدار نیز، مطالبات متعددی در حوزه قرآن داشتند. بسیجیان یزدی نیز از اولین کسانی بودند که به این فرمایشات لبیک گفتند در راستای تربیت حافظان قرآن قدم برداشتند.

فاطمه دهقانی از بسیجیان فعال یزدی است که تقریبا از ده سال پیش با لبیک به فرمایشات رهبری و با همراهی و همکاری دیگر بسیجیان، اقدام به برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن در محله محمود آباد یزد کرده است و افراد زیادی از نونهال تا بزرگسال با شرکت در این کلاس‌ها به حفظ قرآن پرداختند.

این بسیجی با تقریبا 30 سال سابقه فعالیت در بسیج در گفتگو با خبرنگار یزدآوا، گفت: تقریبا از 10 سال پیش کلاس روانخوانی و تجوید قرآن را در محله محمود آباد با تعداد کمی برگزار کردیم و کم کم کلاس حفظ قرآن نیز توسط یکی از حافظان قرآن شکل گرفت و استقبال خوبی از آن شد. همچنین کلاس‌های تفسیر قرآن نیز با حصو علاقمندان آن شکل گرفت.

وی ادامه داد: با برگزاری کلاس‌های حفظ قرآن 150 نفر از قشرهای مختلف از نونهال تا بزرگسال در این کلاس‌ها شرکت داشتند و حافظ قرآن از یک جزء تا 30 جزء تربیت شدند و هم اکنون نیز با توجه به شیوع کرونا این حافظان قرآن در فضای مجازی با ارتباطی که با مربی خود دارند به کار حفظ قرآن ادامه می‌دهند و کلاس‌های تفسیر قرآن نیز در بستر همین فضای مجازی تشکیل می‌شود.

دهقانی با بیان اینکه 12 مربی حفظ قرآن که تقریبا همه حافظ کل قرآن هستند کار آموزش را بر عهده دارند، افزود: قبل از شیوع کرونا تقریبا سه روز در هفته کلاس‌های حفظ قرآن تشکیل می‌شد و گروه‌های مختلف سنی از نونهال، نوجوان، جوان و حتی بزرگسال در این کلاس‌ها شرکت داشتند.

وی با بیان اینکه برگزاری کلاس حفظ قرآن با هدف انس و ترویج فرهنگ قرآنی و و بهره‌گيري از معارف انسان ‌ساز آن برگزار شد، گفت: حافظان قرآن پس از شرکت در کلاس‌ها و موفقیت در آن، در مسابقات محله‌ای شرکت می‌کنند و سپس با شرکت در آزمون‌های مهد قرآن جوادلائمه یزد و کسب موفقیت، گواهی حفظ قرآن در جزءهای مختلف را دریافت می‌کنند.

دهقانی عنوان کرد: همچنین با فراخوانی که مقام معظم رهبری درخصوص کمک مومنانه در این شرایط دادند با همت و کمک بانوان در این محله روزانه بیش از 22 هزار ماسک و گان دوخته شد و از ابتدای شیوع کرونا 8 دوره و تقریبا هر ماه اقدام به جمع آوری، تهیه و توزیع کمک‌های معیشتی بین نیازمندان کردیم.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.