شناسه : 1620147
رئیس اداره راه بافق هشدار داد


رئیس اداره راه و شهرسازی بافق گفت: هم اینک مسیر بافق - یزد با امکانات و ماشین آلات اداره راه باز شده ولی تردد بدون زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی در این محور امکان پذیر نیست.

رئیس هواشناسی بافق در گفت و گو با خبرنگار یزدرسا در بافق، بارش برف در این شهر را ۲ سانتیمتر اعلام کرد و گفت: این میزان نزول برف طی ۲۰ سال گذشته در بافق بی سابقه است.
سید محمود حسینی سبزواری افزود: شهر گرم و خشک و کویری بافق برای نخستین بار است که این میزان برف را به خود می بیند.
رئیس هواشناسی بافق به بارش برف چندی قبل در این شهر اشاره کرد و بیان داشت: برف قبلی به یک سانتیمتر هم نرسید و مثل این بار ماندگار نبود و در لحظه نزول، برف ها به سرعت آب می شد.
حسینی سبزواری تصریح کرد: برودت هوا در این شهر به قدری است که هنوز برف در سطح شهر باقی مانده و رفت آمد خودرو ها در برخی خیابان ها و معابر فرعی به کندی صورت می گیرد.
رئیس اداره راه بافق هم به خبرنگار بافق نیوز گفت: راه باجگان به مرکز دهستان سبزدشت کاملا مسدود است. کار بازگشایی بقیه راه های روستایی این دهستان به مرکز شهرستان از بامداد امروز آغاز شده و هم اکنون محورهای مواصلاتی این دهستان به غیر از باجگان باز شده است.
وی به تلاش برای بازگشایی راه بافق – یزد هم اشاره کرد و افزود: هم اینک این مسیر با امکانات و ماشین آلات اداره راه باز شده ولی تردد بدون زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی در محور بافق- یزد و روستاهای دهستان سبزدشت به بافق امکان پذیر نیست.
کاظم فتوحی به برودت بیش از حد هوا اشاره کرد و گفت: با اینکه بسیاری از محورها باز شده است ولی به خاطر سردی هوا، سطح جاده ها یخ زده باقی مانده و خطر واژگونی خودرو، مسافران را تهدید می کند.
این مسئول از شهروندان بافقی و روستاهای تابعه خواست چنانچه قصد سفر دورن یا برون استان یزد را دارند قبلا از وضعیت راه ها مطلع شوند.
رئیس آموزش و پرورش بافق هم در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: برای اولین بار در بافق همه مدارس این شهر به خاطر بارش برف تعطیل شده است.
علی اصغر رنجبر افزود در طول تحصیل و اشتغال خود در آموزش و پرورش، هرگز به خاطر ندارد که در شهر کویری بافق ریزش برف باعث تعطیلی تمامی مدارس شود.
کشاورزان بافقی با ابراز خوشحالی از نزولات جوی امسال به خاطر بارش برف شب گذشته که تا صبح ادامه داشت، مراسم شکر گزاری در صحن امام زاده عبدالله(ع) این شهر به جای آوردند و نزول بیشتر رحمت الهی بر آسمان این شهر را طلب کردند.

آدرس کوتاه :