شناسه : 37715497
سخنگوی شورای شهر یزد:


حمیدرضا قمی گفت: در تمامی بافت دوربین نصب شده و اتومبیل های ورودی به جز ساکنین که مجوز تردد دریافت می کنند جریمه خواهند شد.

حمیدرضا قمی در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه تامین روشنایی بافت تاریخی یزد گفت: مصوب شد  در زمینه تامین روشنایی بافت تاریخی و همچنین نورپردازی بناها در این بافت مناقصه برگزار شود که این اقدام در شرف انجام است.

عضو شورای شهر یزد در خصوص سازوکار تردد وسائل نقلیه در این بافت هم گفت: در تمامی بافت دوربین نصب شده و اتومبیل های ورودی به جز ساکنین که مجوز تردد دریافت می کنند جریمه خواهند شد البته امیدواریم در آینده با تجهیز بافت به وسائل نقلیه ترکیبی بتوانیم به طور کلی ورود وسائل نقلیه را به آن ممنوع کنیم.

قمی با اشاره به تحقق 54 درصدی پروژه های عمرانی در یزد گفت: امیدواریم این میزان تا پایان سال به 70 درصد برسد.

مشکلات ترافیکی بلوار طالقانی؛میراث مدیریت شهری در گذشته

رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد مشکلات ترافیکی بلوار طالقانی را میراث مدیریت شهری در گذشته دانست و اظهار داشت: سهل انگاری مدیریت شهری در گذشته  این خیابان را به یک مصیبت عظمی برای شهر تبدیل کرده و امروزه  راه حل معضل ترافیک دراین  بلوار ایجاد شهرک سلامت و همکاری پزشکان در انتقال به آن شهرک است متاسفانه همکاری لازم از سوی نظام پزشکی در این زمینه صورت نمی گیرد و ایجاد پارکینگ عمومی در این خیابان نه تنها جوابگو نخواهد بود بلکه خود یک عامل تشویقی محسوب می شود.

قمی ایجاد ساختمان پزشکان و ممانعت از ساخت و سازهای جدید در این خیابان را اقدامات موقت برای افزایش معظلات خیابان طالقانی برشمرد و ابراز داشت: اگر در شرایط فعلی نیز پزشکان همکاری کنند و دراین ساختمان مستقر شوند به دلیل وجود پارکینگ می توان تا حدودی معظل این خیابان را کاهش داد.

عضو شورای شهر یزد درخصوص جمع آوری تابلو پزشکان از سطح معابر شهری هم ابراز داشت: در زمینه جمع آوری تابلوهای پزشکان و وکلا با مشکلات حقوقی روبرو هستیم که نیازمند اصلاح قوانین در این رابطه توسط مجلس شورای اسلامی است.

وجود مافیای ضایعات در یزد

قمی  در بخش دیگری از سخنانش از وجود مافیای ضایعات در یزد خبر داد و اظهار داشت: در فرایند فعلی جمع آوری ضایعات و زباله های خشک در یزد، سهم درآمدی شهرداری ناچیز است بنابراین به دنبال راهکارهایی دراین زمینه هستیم که قرار گرفتن  تمامی خریداران ضایعات و زباله خشک در یزد زیر چتر شهرداری و دادن امتیازاتی نظیر تخفبف در عوارض منزل به شهروندان از راهکارهای پیشنهادی است و این روش می تواند به ارتباط بیشتر مردم و شهرداری کمک کند. البته در حال انجام مشاوره برای تهیه نرم افزار خرید زباله های خشک خانگی نیز هستیم.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :