شناسه : 37510772
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر خبر داد


معاون اعضای صندوق اعتباری هنر گفت: هنرمندان بدون هیچ مشکل و بورکراسی اداری می‌توانند به عضویت صندوق اعتباری هنر درآیند و حتما لازم نیست یک هنرمند خوشنویس در چند نمایشگاه شرکت و یا یک نویسنده چند کتاب منتشر کرده باشد.

به گزارش یزدرسا، منصور وحیدی‌فر شب گذشته در جمع هنرمندان و فعالان رسانه‌های شهرستان میبد، گفت: صندوق اعتباری هنر از سال ۸۲ شروع به کار کرد و بیمه هنرمندان به عنوان اولین اقدام در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هنرمندان بدون هیچ مشکل و بورکراسی اداری می‌توانند به عضویت صندوق درآیند، اظهار داشت: حتما لازم نیست یک هنرمند خوشنویس در چند نمایشگاه شرکت و یا یک نویسنده چند کتاب منتشر کرده باشد بلکه معیار این است که فرد واجد شرایط، دارای رتبه ممتاز هنری و فعال در حوزه مرتبط با وزارتخانه باشد.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر، افزود: البته این موضوع نباید موجبی برای معرفی هنرمندنماها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و صندوق اعتباری هنر شود.

وحیدی‌فر همچنین بیان کرد: بیمه تکمیلی هنرمندان با خدماتی که ارائه می‌دهد از بهترین بیمه‌های تکمیلی در کشور است و درخواست می‌شود، هنرمندان از این فرصت ایجاد شده استفاده کنند و معرف این بیمه به دیگر هنرمندان باشند.

وی تصریح کرد: هیچ منعی برای بیمه تکمیلی هنرمندان نیست و تنها معیار عضویت در صندوق اعتباری هنرمندان است.

وحیدی‌فر عنوان اضافه کرد: این صندوق به دنبال انعقاد قرارداد با صندوق کارآفرینی امید است و هنرمندانی که طرحی را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارائه دهند و طرح آنها باید برای  دریافت وام از بانک های عامل تایید شود، البته این صندوق نقشی در رد یا قبول طرح ندارد.

وی ادامه داد: این طرح‌ها باید توجیه کامل داشته باشد و ارائه‌دهنده طرح ۱۰ درصد وام دریافتی از یک میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان هستند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :