شناسه : 37556423
توسط مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس یزد صورت گرفت


مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس یزد گفت: مراسم تشییع چهار شهید گمنام ساعت 8:30 دقیقه صبح چهارشنبه مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) از محل سپاه ناحیه مرکزی یزد واقع در بلوار شهید صدوقی آغاز خواهد شد و تا میدان امام حسین علیه‌السلام ادامه خواهد داشت.

به گزارش یزدرسا، سرهنگ منصور زارع پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی مراسم استقبال و تشییع و تدفین شهدای گمنام گفت: الحمدلله خداوند توفیق داد که در این ایامی که مزین به نام حضرت زهرا(س) است میزبان چهار شهید گمنام دفاع مقدس باشیم.

وی افزود: از همه مردم شهیدپرور استان، خانواده‌های محترم شهدا و همه دستگاه‌های اجرایی دعوت می‌کنیم که در مراسم استقبال از چهار شهید گمنام که صبح دوشنبه ساعت 8:30 دقیقه در فرودگاه شهید صدوقی برگزار خواهد شد شرکت کنند.

مدیرکل اداره حفظ آثار دفاع مقدس استان یزد اضافه کرد: مراسم وداع این شهدا نیز سه‌شنبه‌شب بعد از نماز مغرب و عشا در حسینه ثارالله واقع در بلوار شهید پاک‌نژاد برگزار خواهد شد.  

زارع ادامه داد: مراسم تشییع چهار شهید گمنام ساعت 8:30 دقیقه صبح چهارشنبه مصادف با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) از محل سپاه ناحیه مرکزی یزد واقع در بلوار شهید صدوقی آغاز خواهد شد و تا میدان امام حسین علیه‌السلام ادامه خواهد داشت و بعد از آن شهدا به مکان‌هایی که برای تدفین آن‌ها در نظر گرفته شده منتقل می‌شوند.

وی اظهار داشت: یکی از شهدای بزرگوار در ستاد فرماندهی ناجا تدفین می‌شود، یکی از شهدا نیز در دانشگاه فرهنگیان و یکی دیگر هم در حوزه علمیه کاظمیه واقع در بلوار مدرس و یکی دیگر نیز در مصلای میبد تدفین خواهند شد.

مدیرکل اداره حفظ آثار دفاع مقدس استان یزد تأکید کرد: در شرایطی که بیش از 30 سال از پایان جنگ تحمیلی می‌گذرد اما همچنان وقتی شهدا در شهرهای مختلف حضور پیدا می‌کنند مردم با عشق و علاقه خاصی ارادت خودشان را نشان می‌دهند و این بیانگر این است که موقعیت ما با دنیا متفاوت است.

زارع تصریح کرد: الان شاهد هستیم که بیش از دو هفته از حمله موشکی ایران به پایگاه نظامیان تروریست آمریکایی عین‌الاسد می‌گذرد و آمریکا همچنان واهمه دارد که آمار تلفاتش را اعلام کند، اما ما با افتخار اعلام می‌کنیم که شهدای ما شهدای دفاع مقدس هستند و مردم نیز برای حضور آن‌ها در شهرهای مختلف لحظه‌شماری می‌کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :