شناسه : 37326879
مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد خبر داد


مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد گفت: از 25 آبان ماه تا 9 آذرماه سال جاری 50 پرونده گران فروشی واحدهای صنفی یزد به ارزش تقریبی 444 میلیون ریال تشکیل شده است.

محسن مظفری‌زاده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر بازار در پی افزایش قیمت بنزین گفت: طی بازرسی‌هایی که از 25 آبان ماه تا 9 آذرماه سال جاری در سطح بازار به خصوص برای کالاهای اساسی انجام شده است 300 پرونده تخلف واحد صنفی به ارزش ریالی یک میلیارد و 110 میلیون و 500 هزار تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت چهار هزار و 800 بازرسی در سطح بازار یزد انجام گرفته است، افزود: جز در میوه و سبزیجات که به دلیل سرمازدگی و افزایش تقاضا با افزایش قیمت مواجه بوده‌ایم هیچ گونه افزایش قیمتی در دیگر کالاها در بازار نداشتیم و با هر گونه افزایش قیمت به صورت جدی برخورد خواهد شد.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد با بیان اینکه گران فروشی، عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب در صدر تخلفات واحدهای صنفی یزد قرار دارند، عنوان کرد: در این مدت 50 پرونده گران فروشی به ارزش تقریبی 444 میلیون ریال تشکیل شده است.

مظفری‌زاده افزود: لبنیات با 72 پرونده به ارزش ریالی 11 میلیون و 700 هزار، شیرینی و خواربار به ارزش 23 میلیون ریال، رستوران و اغذیه 23 پرونده و طواف ومیداندار 17 پرونده از واحدهای صنفی بوده‌اند که بیشترین تخلف را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت 166 مورد شکایت مردمی به صورت تلفنی حضوری و کتبی در ستاد خبری اتاق اصناف به ثبت رسیده است، گفت: 20 گشت مشترک نیز تقریبا در این 15 روز با اتحادیه‌های صنفی، تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت معدن تجارت و ... بر سطح بازار انجام شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد با بیان اینکه 15 تیم بازرسی کار نظارت بر بازار را بر عهده دارند، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف را با شماره 36291719 ستاد خبری اتاق اصناف و یا سامانه 124 سازمان صنعت معدن تجارت گزارش کنند تا بازرسان در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :