شناسه : 38005463
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:


نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از افزایش تعداد بیماران بستری و مشکوک به کرونا در استان به 100 نفر خبر داد.

محمود نوری شادکام در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا؛ با اشاره به وضعیت بیماران کرونایی در استان یزد، گفت: در حال حاضر تعداد 100 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد بابیان اینکه امروز نسبت به‌روزهای گذشته با مختصری افزایش روبه‌رو بوده است اظهار داشت: استان یزد در محاصره استان‌های کرمان، بوشهر، هرمزگان، اصفهان و خراسان جنوبی است که آمار مبتلایانشان در حال افزایش است.

وی افزود: تیم پزشکی و مجموعه استان یزد طی ماه‌های گذشته با تلاش‌ها و زحماتی که کشیده‌اند، سعی زیادی کردند تا بیماری کرونا در یزد کنترل شود.

نوری شادکام ادامه داد: به نظر می‌رسد در حال حاضر که راه‌های استان باز و مسافرت‌ها آزادشده و از طرفی چون بسیاری از اماکن فرهنگی و گردشگری و رستوران دایر شده‌اند و شاهد افزایش شیوع این بیماری در استان‌های همجوار هستیم، در معرض افزایش مبتلایان در استان باشیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد با تأکید بر اینکه تنها راه اساسی برای جلوگیری از مشکلات و چالش‌های کرونا در استان، مراقبت‌های فردی است عنوان کرد: استفاده از ماسک و همچنین شست و شوی مکرر دست‌ها بهترین راه برای جلوگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا در استان یزد و از شهروندان درخواست می‌شود که این مسائل را رعایت کنند.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :