شناسه : 38053024

تعداد داروخانه های یزد بیشتر از استاندارد کشوری


معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یزد از فعالیت بیش از 200 داروخانه در سطح استان خبر داد.

به گزارش یزد رسا؛ مصدق گفت: در کلیه شهرستان های استان  و در بسیاری از روستاها از نظر تعداد داروخانه به حد اشباع رسیده ایم و حتی  در برخی از شهرستان ها با توجه به جمعیت بیشتر از نیاز داروخانه داریم. وی ادامه داد: با توجه به تاسیس دانشکده ی داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی یزد و بسیاری دیگر از استان ها و هم چنین ایجاد بازار کار برای فارغ التحصیلان این رشته، مجوزی از وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو برای افراد حقوقی صادر نمی شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: متقاضیان تاسیس داروخانه می توانند به سامانه مدیریت امور داروخانه ها مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. دکتر مصدق تصریح کرد: در صورت وجود چند متقاضي واجدالشرايط جهت تاسيس داروخانه در يك منطقه اولويت تاسيس با فردي است كه در زمان استعلام دانشگاه امتياز بيشتري كسب  کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در استان بیش از 200 داروخانه مشغول به فعالیت هستند و بیش از 100 نفر در نوبت دریافت مجوز هستند  که مسلما با توجه به ضریب جمعیت ، در حال حاضر  امکان دادن مجوز در استان به این افراد ممکن نیست .

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یزد یاداور شد: با توجه به سیاست های وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی برای تامین داروهای کمیاب و داروهای بیماران خاص مجوز تاسیس یک داروخانه هلال احمر در مراکز استان ها صادر شده و استان یزد در این مورد کمبودی ندارد.

 

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.