شناسه : 37771645
رئیس اتاق اصناف یزد مطرح کرد


حسنی رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 90درصد اصناف یزد به دلیل مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع آن تعطیل هستند.

علیرضا حسنی در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، با اشاره به کمک‌ نیم میلیاردی اصناف و بازاریان یزدی در تامین تجهیزات پزشکی جهت درمان بیماران کرونایی گفت: کسبه یزدی با وجود ضرر و زیان‌هایی که در پی تعطیلی واحدهای خود برای پیشگیری از شیوع کرونا متحمل شدند دولت را تنها نگذاشتند و در این بحران برای تامین تجهیزات پزشکی به کمک دولت آمدند.

وی ادامه داد: اصناف و بازاریان یزدی همانگونه که در این شرایط بحرانی و برای مقابله با کرونا به دولت کمک کردند از دولت نیز انتظار دارند که پس از خروج از این بحران به مطالبات کسبه و بازاریان توجه ویژه داشته باشد و به هر صورت ممکن به اصناف کمک کند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: اکثر کسبه در طول سال در انتظار شب عید هستند و یکی دو ماه مانده به پایان سال اقدام به خرید اجناس مورد نیاز خود می‌کنند تا شاید بتوانند در شب عید فروشی داشته و در آمدی کسب کنند و اکثرا برای تهیه این اجناس چک می‌پردازند تا پس از فروش اجناس، چک‌ها را وصول کنند اما متاسفانه با شیوع کرونا از چند روز مانده به عید مغازه‌ها تعطیل شدند و کسبه بسیار متضرر شدند.

حسنی افزود: با تعطیل شدن مغازه‌ها علاوه بر اینکه کسبه درآمدی ندارند هزینه‌های در خانه ماندن نیز به هزینه‌های آنها اضافه شده است بنابراین کسبه مطالباتی دارند و از دولت انتظار می‌رود معافیت مالیات سال 98 و 99 در طول بحران، معافیت پرداخت هزینه آب و برق و ... در طول بحران و معافیت پرداخت حق بیمه کارفرمایی و بیمه کارگری را در این زمان بحران مدنظر قرار دهد.

وی افزود: متاسفانه تعدای کسبه خرد در بازار وجود داشتند که درآمد روزانه آنها تنها برای تامین مایحتاج آنها در همان روز  صرف می‌شد و پس اندازی برای فردای خود نداشتند بنابراین از دولت انتطار می‌رود حتما آنها را از طریق کمیته امداد و یا دیگر دستگاه‌ها حمایتی مورد حمایت قرار دهد همچنین دیگر کسبه‌ای که متضرر و دچار مشکل شدند نیز از طریق ارائه تسهیلات بانکی کم بهره مورد حمایت قرار دهد تا بتوانند از پس مشکلات خود برآیند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: در حال حاضر بیش از 90درصد اصناف یزد به دلیل مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع آن تعطیل هستند و کمتر از 10 درصد از اصنافی که مجوز فعالیت دارند نیز به تامین نیازهای اساسی و ارزاق عمومی مردم می‌پردازند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :