شناسه : 38445823
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان تفت:

تفتی‌ها برای کارت هوشمند ملی ثبت نام کنند


داودی گفت: با توجه به ابطال سریال کارت‌های ملی قدیمی، ضروری است که مردم شهری و روستایی تفت ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش یزدرسا، داود داودی در جلسه شورای هماهنگی ثبت‌ احوال این شهرستان از ثبت ۲۲۸ مورد ولادت، ۱۲۲ مورد وفات، ۸۹ مورد ازدواج و ۲۱ مورد طلاق در اداره ثبت و احوال شهرستان تفت خبر داد و گفت: مدت‌ زمان قانونی برای ثبت ولادت ۱۵روز و برای ثبت وفات ۱۰ روز است، گفت: ثبت اطلاعات فرد در این بازه زمانی در اداره ثبت احوال ضرورت دارد.

رئیس اداره ثبت و احوال شهرستان تفت پیرامون صدور کارت هوشمند ملی گفت: با توجه به ابطال سریال کارت‌های ملی قدیمی، ضروری است که مردم شهری و روستایی اقدامات لازم برای ثبت‌نام دریافت کارت هوشمند ملی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به روند پایین سرعت توزیع کارت هوشمند ملی، رسید ثبت‌نام نیز به مشابه کارت ملی عمل کرده و متقاضیان با ارائه رسید ثبت‌نام کارت هوشمند ملی امکان دریافت خدمات را خواهند داشت.

داودی از فراهم کردن امکانات برای انجام ثبت‌نام از متقاضیان دریافت کارت هوشمند ملی در نقاط روستایی خبر داد و گفت: با هماهنگی صورت گرفته با دفتر پیشخوان دولت در شهرستان تفت، با اعلام نیاز به حضور گروه سیار برای ثبت‌نام از متقاضیان در نقاط روستایی، این اقدام در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری تفت، «علیرضا نوکار» فرماندار تفت در این جلسه خواستار پیگیری رئیس اداره ثبت و احوال شهرستان برای تسریع توزیع کارت هوشمند ملی به متقاضیان شد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری‌های لازم روند توزیع کارت ملی در بین متقاضیان سرعت و شتاب بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :