شناسه : 30816087
در 4 ماهه نخست امسال؛


رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان تفت گفت: میزان عوارض ارزش‌افزوده شهرستان تفت در سال 95 حدود 6 میلیارد تومان است.

به گزارش یزدرسا؛ رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان تفت در گفتگو با خبرنگار صبح تفت، میزان عوارض بر ارزش‌افزوده در چهارماهه اول سال 96 را مبلغ 3 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ حدود 800 میلیون تومان به حساب شهرداری تفت، 200 میلیون تومان شهرداری نیر و نزدیک به 2 میلیارد تومان هم به حساب 123 دهیاری شهرستان تفت واریز شده است.

«کاظم شهیدزاده» میزان عوارض ارزش‌افزوده تفت در سال 95 را نزدیک به 6 میلیارد تومان دانست وافزود: این مبلغ بین 2 شهرداری و 123 دهیاری بر اساس جمعیت تقسیم‌شده است و ماهیانه به‌حساب آن‌ها واریزشده است.

وی سهم شهرداری تفت از این مبلغ را حدود 2میلیارد تومان، شهرداری نیر 200میلیون تومان و مابقی مبلغ را سهم دهیاری شهرستان دانست و گفت:  از این میزان 500 میلیون تومان هم به روستاهای بدون دهیاری تخصیص داده شده است.

شهید زاده خاطرنشان کرد: طبق قانون مالیات بر مشاغل پس از کسر معافیت سالانه از درآمد، مالیات محاسبه می شود که میزان معافیت سال 1395 حداقل 15 میلیون و 600 هزار تومان بوده  که اگر اشخاص حقیقی یا حقوقی با ارائه اظهارنامه میزان درآمد خود را اعلام کردند از این معافیت نیز برخوردار می‌شود.

وی با تشکر از مردم و کاسبان تفتی به خاطر ارائه اظهارنامه در موعد مقرر، گفت: در سال 1395 بیش از 98 درصد مودیان حقیقی اظهارنامه‌ها خود را ارائه دادند.

وی در مورد معافیت مالیاتی شرکت‌ها و کارخانه‌های تفت گفت: معافیت مالیاتی یک شرکت منوط به شرایطی مانند قرار داشتن در شعاع 30 کیلومتری مرکز استان، مناطق محروم و ... است که این موضوع شامل شرکت‌های شهر تفت نمی‌شود و معافیت مالیاتی برای آن‌ها وجود ندارد.

انتهای پیام/م*

 
آدرس کوتاه :