شناسه : 38637008
رئیس بسیج علمی یزد خبر داد

تقویت درسی دانش آموزان توسط جهادگران بسیجی یزد


میرقانعی گفت: در راستای هدف عملیاتی تقویت بنیه علمی و مهارتی و توانمندسازی بسیج کمک مومنانه در قالب ارائه خدمات تحصیلی و تقویت درسی برای دانش آموزان در نظر گرفته شد.

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد در  مصاحبه با یزدرسا گفت: در راستای هدف عملیاتی تقویت بنیه علمی و مهارتی و توانمندسازی بسیج با توجه به وضعیت تحصیلی در شرایط کرونا در قرارگاه جهاد علمی استان یزد برنامه ریزی صورت گرفت تا دانش آموزان کمترین لطمه را از  تعطیلی مدارس متحمل شوند.

سیدمحمد میرقانعی اظهار داشت: در این راستا کمک مومنانه در قالب ارائه خدمات تحصیلی،جبرانی و تقویت درسی برای دانش آموزان در نظر گرفته شد.

وی تاکید کرد: بر  این اساس نواحی مقاومت بسیج با تأکید بر مناطق کم‌برخوردار حواشی شهرها و روستاها نسبت به رسیدگی بیشتر به وضعیت تحصیلی،  تقویت درسی و بنیاد علمی دانش آموزان و دانشجویان اقدام می کنند. در این محور کار مدیران و مسئولین علمی نواحی حوزه ها و پایگاه ها هستند.

میرقانعی اضافه کرد: فعالیت علمی در سطح محلات به خصوص پایگاه مقاومت بسیج با تاکید بر پایگاه علمی و راه اندازی و تقویت اعضای علمی و توانمند سازی پایگاه برجسته می شود. همچنین با رعایت پروتکل های بهداشتی کلاس های حضوری با تبادل مطالب و پاسخگوئی به سوالات برگزارمی شود.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد افزود: در صورت لزوم امکانات مجازی و پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی نیز بهره گیری خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت همکاری تمامی اقشار علمی بسیج در این طرح اظهار کرد: بر اساس تدابیر اتخاذ شده بسیج دانش آموزی نیز نسبت به توجیه حوزه های بسیج دانش آموزی، ارزیابی، شناسایی و توجه دانش آموزان به برنامه های طرح شهید بهنام محمدی فعالیت خواهد کرد. بسیج دانشجویی نیز با به کارگیری دانشجویان مناسب جهادی خصوصاً از طریق دانشگاه فرهنگیان پیگیری و اقدام کرده و تهیه محتوای علمی مناسب و متناسب پایه‌های تحصیلی و تهیه نمونه سوال درس را با توجه به پیشرفت در هر درس مهیا خواهد کرد.

وی اضافه کرد: بسیج سازندگی نیز در عرصه علمی آموزشی و ارائه خدمات تحصیلی تغییراتی و جبرانی با به کارگیری جهادگران و در بحث کمک مومنانه اقدام به تهیه لوازم التحریر و سایر اقلام موجود خواهد کرد. همچنین بسیج فرهنگیان با همکاری مربیان جهادی نسبت به تولید محتوای علمی مناسب پایه های تحصیلی اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.