شناسه : 38418397
معاون برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش یزد:

تمام دانش آموزان روستایی یزد از حضور معلم بهره مندند


مصباح فر گفت: هر کجا که کلاس درس و دانش آموز وجود داشته باشد آموزش و پرورش معلم مورد نیاز آن را نیز تامین می‌کند.

علیرضا مصباح فر در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص اعتراض برخی اهالی روستای مزرعه نو به نبود معلم و کمبود امکانات آموزشی در این روستا گفت: سیستم آموزش و پرورش براساس تعداد دانش آموزی که هر مدرسه  دارد مشخص می‌کند که به چه تعداد معلم نیاز است و در این زمینه انتقال یکی از معلمان دوره ابتدایی پسرانه این روستا موجب نگرانی اهالی شده بود.

وی ادامه داد: دوره ابتدایی پسرانه روستای مزرعه نو 41 دانش آموز دارد که براساس سیستم آموزش و پرورش سه معلم به آن اختصاص پیدا می‌کند و این تعداد معلم نیز به آن تعلق گرفته اما اخیرا یکی از این معلمان انتقال یافته است و در فاصله انتقال این معلم و جایگزینی آن با معلم دیگر اهالی روستا از تامین نشدن معلم برای آموزش فرزندان خود نگران بودند.

معاون برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش یزد عنوان کرد: اکنون هیچ مشکل خاصی برای آموزش دانش آموزان این روستا وجود ندارد و معلم دیگری به جای معلمی که انتقال یافته، برای این روستا معرفی شده و نامه ابلاغ وی خورده است و در واقع معلم مورد نیاز روستای مزرعه نو براساس سیستم آموزش و پرورش تامین شده و جای نگرانی نیست.

مصباح فرد افزود: هر کجا که کلاس درس و دانش آموز وجود داشته باشد آموزش و پرورش معلم مورد نیاز آن را نیز تامین می‌کند و هیچ کلاسی در روستاهای استان وجود ندارد که بدون معلم باشد.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :