شناسه : 34556212
هومن افاضلی:


هومن افاضلی کارشناس فوتبال گفت: توضیحات کی روش در خصوص خط زدن بازیکنان تیم ملی قانع کننده نبود و تناقض زیادی در صحبت هایش وجود داشت.

به گزارش یزدرسا؛ هومن افاضلی، کارشناس مسائل فوتبال در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص مسائل پیرامون تیم ملی و اسامی نهایی که از سوی کی روش اعلام شد اظهار داشت: در اینکه انتخاب بازیکن در اختیار سرمربی است شکی نیست اما وقتی کی روش در مصاحبه ای دلایل خط خوردن برخی بازیکنان را توضیحات داد به نظرم به جای اینکه مسئله را حل کند، بیشتر تیم ملی را وارد تنش کرد چون توضیحات کی روش قانع کننده نبود و تناقض زیادی در صحبت هایش وجود داشت.

کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: به نظر من کی روش خیلی راحت می توانست در مورد انتخاب بازیکنان نهایی خود بگوید که تشخیص کادر فنی این بوده که این نفرات در سبک و سیاقی که ما قرار است بازی کنیم بیشتر کارایی دارند و از توضیحات اضافی پرهیز کند، چون جوابگوی نتایج تیم ملی اوست و باید اختیار انتخاب نفرات و سیستم بازی را هم داشته باشد.

افاضلی افزود: البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که نفرات خط خورده تیم ملی بازیکنان شایسته ای بودند و در بازی با ترکیه هم جای خالی آنها کاملا حس شد.

وی در مورد هماهنگی بازیکنان تیم ملی گفت: هنوز چند روز دیگر وقت داریم تا به هماهنگی برسیم و در این مدت اتفاقات و تغییرات زیادی می تواند رخ دهد اما در مقابل ترکیه چیزی که ما از تیم ملی دیدیم برای بازی مقابل تیم های همگروهی مان در جام جهانی کافی نیست، البته روند روبه رشدی را نسبت به بازی با ازبکستان داشتیم به خصوص در 20 دقیقه پایانی که خیلی بهتر ظاهر شدیم.

افاضلی ادامه داد: در مقابل ترکیه بازیکنانی که روی نیمکت بودند از بازیکنانی که از اول در ترکیب بودند شرایط بهتری را داشتند و ورودشان در نیمه دوم در بازی تاثیر زیادی داشت.

وی با بیان اینکه نسبت به کیروش انتقاداتی وجود دارد و این انتقادات بیش از آن که فنی باشد مربوط به عملکرد رفتاری وی است، گفت: برای قضاوت فنی درباره کی روش باید صبر کنیم ببینیم در جام جهانی چه دستاوردی را می توانیم داشته باشیم.

افاضلی افزود: رویداد جام جهانی برای تیم ملی ما می تواند از صعود در گروه که یک دستاورد تاریخی است یا جمع آوری بیش از 3 امتیاز به لحاظ فنی دستاوردهای خوبی برای کی روش محسوب شود از طرفی خروج از جام جهانی بدون کسب امتیاز هم اتفاقی است که ممکن است برای اولین بار رخ دهد.

وی در خصوص ماندن یا رفتن سرمربی تیم ملی تاکید کرد: کی روش در هفت سالی که در تیم ملی حضور داشته بارها از رفتن صحبت کرده است اما باید صبر کنیم ببینیم در جام جهانی چه اتفاقاتی رخ می دهد بعد بر مبنای جام جهانی فدراسیون هم می تواند یک تصمیم و قضاوت در این باره داشته باشد.

کارشناس فوتبال تاکید کرد: در نهایت فکر می کنم هرگونه توافق با کی روش برای ادامه همکاری برای جام ملتها منوط به عملکرد تیم ملی در جام جهانی باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :