شناسه : 38683362
سفیر اسبق ایران در مکزیک:

تنها راه مقابله با توطئه‌های دشمن تقویت توان داخلی کشور است


تحلیلگر سیاسی گفت: راه مقابله با توطئه‌های دشمن تقویت توان داخلی خودمان و تقویت اقتصاد مقاومتی است؛ لذا باید مشکل را در درون حل کنیم.

محمدحسن قدیری‌ابیانه سفیر پیشین ایران در مکزیک و استرالیا در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به ناآرامی‌های بعد از انتخابات در آمریکا گفت: وضعیتی که امروز در جریان انتخابات آمریکا شاهد هستیم سابقه ندارد. اینکه هم نژادپرستان و هم سیاه‌پوستان مسلح شده‌اند و آماده درگیری هستند به معنای ایجاد شکاف درونی در آمریکاست.

وی افزود: امروز رسانه‌های آمریکا نیز هم‌دیگر را افشا می‌کنند؛ این در حالی است که ترامپ نیز علیه رسانه‌های بزرگ آمریکا افشاگری کرده و آن‌ها را دروغگو و خائن معرفی کرده است.

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به خصومت دولت‌های مختلف آمریکا نسبت به مردم ایران، اظهار داشت: تفاوت دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در اهداف خصمانه‌شان علیه ایران نیست، چون آن‌ها هر دو دشمن مردم ایران هستند و هر دو به دنبال تجزیه کشور و تصاحب منابع نفتی ما هستند، تنها در اینکه از چه طریق می‌توانند این کار را بکنند اختلاف دیدگاه دارند.

قدیری‌ابیانه خاطرنشان کرد: جمهوری‌خواهان یا ترامپ می‌گوید من از طریق فشار اقتصادی می‌خواهم ایران را تسلیم کنم، اما دموکرات‌ها می‌گویند ما روش هوشمندتری برای سرنگونی ایران داریم؛ فقط بحث این است که کدام روش برای ضربه زدن به مردم ایران مؤثرتر است. بنابراین هر دو دشمن هستند و اصلا قرار نیست آن‌ها روش خصمانه خود را کنار بگذارند.

وی عنوان کرد: هم ترامپ و هم بایدن برای ملت ما چونان گرگ هستند، با این تفاوت که ترامپ گرگی است با ظاهر اصلی خود که در لباس میش فرو نرفته است، اما جو بایدن گرگی است که لباس میش به تن کرده و تلاش می‌کند تا با نزدیک شدن به ما، ما را از درون پاره کند.

سفیر اسبق ایران در مکزیک اضافه کرد: در حالی که ترامپ همه‌ی دشمنی خود و مواضع پست خود را رو کرده، اما جو بایدن فردی است که در لباس میش رفته و با وعده و وعید به ما نزدیک می‌شود تا ما را از درون متلاشی کند.

قدیری‌ابیانه تأکید کرد: هم ترامپ و جمهوری‌خواهان و هم بایدن و دموکرات‌ها خواستار این هستند کسانی در ایران در رأس قدرت باشند که تسلیم‌پذیر باشند تا بتوانند خواسته‌های خودشان را به آن‌ها تحمیل کنند.

وی تصریح کرد: راه مقابله با توطئه‌های دشمن تقویت توان داخلی خودمان و تقویت اقتصاد مقاومتی است؛ لذا باید با فساد مبارزه کنیم و مشکل را در درون حل کنیم.

قدیری‌ابیانه ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا در زمینه امنیت اقتصاد و فرهنگ بیش از گذشته خود را قوی کنیم چرا که تقویت ایران اسلامی باعث می‌شود که دشمن بیش از گذشته از موقعیت خود ناامید شود.

وی گفت: ما بالاترین تحریم‌ها را در زمینه موشکی داشتیم اما بیشترین پیشرفت را هم در این زمینه داشتیم چون کسانی مثل شهید طهرانی‌مقدم به جای اینکه برای تأمین موشک چشمشان به خارج باشد همت کردند تا در داخل ساخته شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.