شناسه : 38445783
مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات یزد:

تنها ۷۵ دانش‌آموز استان یزد از فضای مجازی و اینترنت محروم هستند


پاکدل گفت: در مجموع پنج روستای استان یزد با ۷۵ دانش‌آموز از فضای مجازی و اینترنت محروم هستند،

«محمدرضا پاکدل» با اشاره به این که در مجموع پنج روستای استان یزد با ۷۵ دانش‌آموز از فضای مجازی و اینترنت محروم هستند، گفت: آمار بسیار کمی در یزد از دسترسی به اینترنت محروم هستند و این در حالی است که ۹۵ روستا از ۱۱۲۷ روستای یزد جمعیت بالای ۱۰۰ خانوار دارند.

وی افزود: هر چند اداره کل فناوری اطلاعات موظف به ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت برای ۹۵ روستای استان با جمعیت بیش از ۱۰۰ خانوار بوده اما چندین برابر بیشتر از میزان مقرر، دسترسی ایجاد شده و اکنون ۵۶۰ روستای استان به اینترنت پرسرعت متصل هستند.

پاکدل با بیان این که بنا به اعلام اداره کل اموزش و پرورش، کلاس‌های مدارس با جمعیت کمتر از ۱۰۰ نفر به صورت حضوری برگزار می‌شوند، گفت: مشکل دسترسی نداشتن به اینترنت در این مدارس روستایی نیز بسیار حاد نیست و به دنبال ایجاد دسترسی برای این مدارس نیز هستیم.

وی در مورد مشکل برخی از خانواده‌ها برای خرید بسته‌های اینترنتی دانش آموزان، اظهار کرد: با وجود این که بعضاً هزینه‌های ثبت نام مدارس کم و هزینه‌ها جابجا شده، علاوه بر آن نیز بستر شاد، بستری رایگان برای استفاده همه دانش آموزان است ولی به علت نیاز برخی از خانواده‌ها، تعریف «بسته شاد» برای دانش اموزان با تخفیف‌های بسیار ویژه و امنیت بالا در فضای مجازی ایجاد شده است.

این مسئول  در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: این بسته برای پیام‌رسان‌های داخلی یک سوم هزینه متعارف محاسبه و به علت تعریف کدهای دستوری با هیچ وسیله‌ای قابلیت دسترسی به سایت‌های غیرمجاز را ندارد لذا خانواده‌ها نباید با تامین این بسته نگران امنیت دانش آموزان خود در فضای مجازی باشند.

پاکدل با تاکید بر این که این بسته و بستر مجازی شاد نیاز به هیچ نوع ثبت نام و وسیله خاص و خرید سیم‌کارت ندارد، گفت: مردم به هیچ وجه فریب افراد سودجو را نخورده و اطلاعات درست در این باره را از طریق اخبار رسمی و خبرگزاری‌های معتبر دنبال کنند.

وی از ارائه بسته ویژه و تخفیف‌هایی به دانشجویان نیز خبر داد و گفت: به محض آماده شدن بسته و سایت‌های اعلام شده از سوی وزارت علوم جهت رایگان شدن، به دانشجویان اعلام خواهد شد.

مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات یزد در مورد بسته‌های رایگان اعطا شده به معلمان هم اظهار کرد: ۷۰۰ هزار معلم در سراسر کشور در موعد مقرر و در سامانه‌ای که فروردین ابتدای سال ۹۹ اعلام شده بود، ثبت‌نام کرده و بسته اینترنت رایگان به آنها تعلق گرفته است.

وی در مورد این بسته ۲۰ گیگابایتی، تصریح کرد: این بسته از دوشنبه هفته گذشته به مدت سه ماه برای معلمان تمدید شده است.

پاکدل از امکان ثبت‌نام معلمان جدید الورود در سیستم آموزشی و افراد جامانده از موعد ثبت نام قبلی خبر داد و گفت: این بسته برای استفاده معلمان جز در فضای «شاد» و برای اقداماتی مانند ایمیل و اموزش در بستر پیامرسان‌های دیگر قابل استفاده است.

انتهای پیام
آدرس کوتاه :