شناسه : 33353726
رئیس شوراهای حل اختلاف استان يزد:


رئیس شوراهای حل اختلاف استان يزد گفت: بیش از یک‌پنجم از پرونده‌هاي واردشده به شوراهای حل اختلاف در استان یزد به سازش منجر می‌شود.

به گزارش یزد رسا؛ «محمدرضا حداد» رئیس شوراهای حل اختلاف استان يزد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اذعان کرد: در 10 ماهه نخست سال جاری بیش از 52 هزار پرونده در استان به شوراهای حل اختلاف استان واردشده که بیش از 10 هزار فقره از آن‌ها منجر به سازش و به تعداد 54 هزار پرونده هم مختومه شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 2 شعبه شورای حل اختلاف در زندان یزد و یک شعبه در زندان اردکان مستقر هست، خاطرنشان کرد: در 10 ماهه نخست سال جاری 904 پرونده به این 3 شعبه وارد شده است که تعداد یک هزار و 15 فقره پرونده مختومه و 742 فقره پرونده هم به سازش منجر شده است.

حداد تعداد زندانیانی که در 10 ماهه نخست امسال باهمت شورای حل اختلاف آزادشده‌اند را 452 نفر اعلام کرد و افزود: شاخص‌ترین سازش‌ها در 2 سال گذشته 12 فقره پرونده قصاص نفس هست که با تلاش کارکنان شورای حل اختلاف و خیرین به سازش منجر شده است.

وی ادامه داد: در بخش اجرای احکام، در 10 ماهه نخست سال جاری حدود 20 هزار پرونده به واحدهای اجرای احکام شوراها وارد و بالغ‌بر 20 هزار فقره پرونده مختومه شده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف در حال حاضر در دو بخش شهری و روستایی فعال است، اذعان کرد: 100 شعبه شورای حل اختلاف در سطح استان داریم که شعب روستایی صرفاً وظیفه سازش را بر عهده دارند و شعب شهری دو وظیفه يعني صلح و سازش و دیگر رسیدگی و صدور حکم که البته صدور حکم بر عهده قاضی شوراست را عهده‌دار هستند.

انتهای پیام/ش

 

 
آدرس کوتاه :